- psevdonimb
17 січня, 20:39
На тему: Тепер вас дуритимуть не лише люди - karamelka
9 січня, 19:13
На тему: Як прискорити ріст волосся - anna000000
9 січня, 01:53
На тему: Дива з білбордами, або Тут мала б бути соціальна реклама - Чудо Юдо
8 січня, 09:50
На тему: Обережно! Села закриваються! - pis
6 січня, 17:38
На тему: Мачтовый подъемник: конструкция и преимущества при эксплуатации
Секрети догляду за кімнатними рослинами
Секретом успіху в догляді за кімнатними рослинами є створення ідеальних умов середовища, подібних до їхнього природного. До кожної рослини потрібен індивідуальний підхід: земля, вода, світло, вологість повітря, поживні речовини.
Світло для кімнатних рослин. Що таке сонячне місце — це місце, де сонце світить протягом кількох годин, Південна або Південно-Західна сторона будинку. Часткове затінення — місце, де ранкове або вечірнє сонце світить у кімнату декілька годин. Затінене — приблизно два метри від сонячної сторони, куди зовсім не попадають сонячні промені.
Ознаки недостатнього сонячного світла:
- видовження пагонів у бік світла (тонкі і довгі),
- нові листочки виростають меншими, ніж попередні,
- нижнє листя жовтіє і опадає,
- рослина не росте, або призупинився ріст,
- квітучі не цвітуть, або цвітуть погано
- зникають кольори на листках.
Ознаки надлишку сонячного світла:
- випалені плями на листі,
- листя виглядає блякло,
- листя стає сухим і опадає,
- швидко пересихає земля.
Коли недостатньо сонячного світла, його можна замінити штучним. Таке світло може доповнювати природне денне або навіть замінити його протягом довгих зимових похмурих місяців. Наприклад, білий колір несе в собі всі кольори веселки.
Рослини потребують прохолодного світла, сині і фіолетові відтінки спектру — для листя, теплий червоний і помаранчевий — для цвіту. А от зелене і жовте світло рослині не потрібне.
Люмінесцентні лампи є ефективними, оскільки вони забезпечують тип освітлення (сині та червоні частини спектра), що потрібні рослині для фотосинтезу.
Час штучного освітлення залежить від виду рослини. Листям рослин необхідно близько 14-16 годин світла в день. Квітучі рослини потребують 12-16 годин. Темнота також важлива для росту рослин — 8 годин у повній темряві. Слідкуйте, аби світло було в той же самий час кожного дня.
Ґрунт для кімнатних рослин. Зараз це не являється великою проблемою, адже можна купити в садових центрах, квіткових магазинах різні упаковки сумішей для кімнатних рослин. Вибирати ґрунт потрібно по типу рослини.
Вони всі відрізняються за структурою, кислотністю, поживністю. Звичайно, можна використовувати і землю з городу, але її необхідно простерилізувати (у гарячій духовці протягом 40 хвилин або заморозити на 10 годин) і додати у пропорціях: на 2 літра землі + 2/3 склянки вермикуліту + 1 склянку перліту + 1склянку сфагнуму + 0,5 склянки подрібненого вугілля.
Вермикуліт — збільшує кислотність ґрунту, забезпечує повітрообмін і проникнення кисню до коренів.
Перліт — практично нейтральний матеріал. Гірська порода вулканічного походження. Додається в ґрунт до 30 відсотків, роблячи суміш більш легкою, повітропроникною, пухкою, що запобігає ущільненню. Завдяки цим властивостям, у рослини добре розвиваються коренева система і не порушується повітрообмін.
У спільному застосуванні вермикуліту і перліту компенсують недоліки один одного. Перед застосуванням обов’язково промити гарячою водою.
Сфагнум (сушений мох) — має антибактеріальні і дезінфікуючі та протигрибкові властивості, завдяки протигнильній речовині робить ґрунт легшим і повітропроникним.
Подрібнене вугілля — хороший антисептик, він запобігає гниттю і закисанню ґрунту, а також абсорбує солі і покращує структуру ґрунту.
Як підливати рослини. Полив кімнатної рослини залежить від виду та її рідного середовища, від ґрунту, температури, періоду росту чи спокою, світла і вологості в будинку, від величини і кількості листя, розміру горщика.
Як дізнатися, коли рослина потребує поливу? Є декілька перевірених способів: якщо поверхня землі у вазоні нагадує пил, колір землі сіруватий, вага вазона значно легша — треба полити. Краще використовувати відстояну або прокип’ячену чи профільтровану воду (м’яку). При підливанні переконайтесь, що рослина ретельно полита і з дренажного отвору витекла зайва вода (при надмірно мокрому ґрунті до коріння не потрапляє кисень, це душить коріння, що призводить до гниття). Якщо вода витекла дуже швидко, залиште її у тарілочці на 30 хвилин і вилийте залишок. Дайте декілька днів підсохнути і знову полийте.
Вологість повітря при догляді за кімнатними рослинами. Багато кімнатних рослин віддають перевагу більш високій вологості, ніж тій, що є в будинку, особливо у зимовий період. Тропічні рослини найкраще почуваються при відносній вологості приблизно 50-60% — набагато вище, ніж у багатьох будинках.
Способи підвищення вологості:
- Зволожувач повітря. Добре підійде для зволоження однієї кімнати. Помістіть зволожувач досить близько до ваших рослин.
- Обприскування добре працює тільки тоді, коли обприскуєте вазон кілька разів на день, тому що волога швидко випаровується.
- Встановіть контейнер на підносі, заповнений галькою. Контейнер повинен бути заповнений достатньою кількістю води так, щоб верхня половина гальки і сам горщик залишаються сухими. Вода буде випаровуватися, збільшуючи вологість у повітрі навколо листя рослини.
- Групування рослин.
Ось деякі ознаки надмірної вологості: рослина в’яне, краї листя стають сухими, квіткові бруньки розвиваються слабо або в’януть одразу після цвітіння.
Добрива для кімнатних рослин. Як правило, добрива складають основні поживні речовини: азот, фосфор і калій.
Вплив поживних речовин на рослину:
- Азот — листя у рослини стає пишним і зеленим, сприяє росту,
- Фосфор — коріння стає сильним і здоровим, стимулює цвітіння,
- Калій — робить стебла сильним і допомагає боротися з хворобами.
Добрива спеціально розроблені для квітучих рослин містять менше азоту і більше фосфору й калію. На додаток до азоту, фосфору і калію, рослини потребують у невеликих кількостях інших поживних речовин або мікроелементів, так звані мікронутрієнти. Кімнатним рослинам, які давно не пересаджували, потрібне добриво для поповне ння запасу поживних мікроелементів.
Розрізняють декілька видів добрив:
- Водорозчинні добрива — найбільш поширені і прості у використанні.
- Гранули пролонгованої дії — достатньо просто посипати їх зверху на ґрунт, і вони будуть розчинятися під час поливу.
- Добриво паличками — працює так само, як гранули, але вставлені в ґрунт. Запихати потрібно досить глибоко в ґрунт поблизу краю горщика, щоб не пошкодити коріння рослин.
Коли потрібно підживляти. Ось деякі підказки: слабкий ріст нових листків, бліде листя, опало листя, слабкі стебла, маленькі квіти.