Вхід | Реєстрація

Абрикоси згоріли, персики попузирило, на черзі — яблуні та вишні

Більшість садівників?аматорів, котрі вчасно не провели профілактичні заходи боротьби із грибковими захворюваннями фруктових дерев, майбутній урожай абрикос та персиків уже втратили. Нижче нагадаємо про те, що потрібно зробити, аби не втратити зав’язь ще й на яблунях і вишнях.

Зараз доводиться чути багато версій із приводу того, чому на абрикосових деревах раптом зникло, ніби згоріло, листя. Як і про те, чому на персиках листочки почали скручуватися і покриватися потворними пухирцями. Одна із версій — кислотні дощі. Друга — заморозки. Насправді ж, причина зовсім інша. Хоча до погоди, у тому числі і дощів, вона має безпосереднє відношення.

Причина ця — грибкові захворювання. Кожного року із року в рік автор цієї статті попереджає про небезпеку моніліозу на абрикосах і необхідність профілактичних обробок. Але схоже, що рекомендацій дотримуються одиниці. У всіх інших абрикоси вже «згоріли». А на персиках листя покрутило та попузирило. У цьому випадку мова йде про хворобу, що має назву курчавість листя.

Одразу потрібно наголосити. Для того, аби цих хвороб не було, ви вже мали провести чотири і не менше обприскування своїх дерев хімічними засобами захисту рослин. Якщо ви цього не робили і хвороб немає, то вам просто пощастило. Цього разу.

Якщо рослини вже хворі, то в 99 відсотках випадків ви вже не врятуєте цьогорічний урожай ніякими способами та засобами. Якщо курчавість листя на персику проявляється в незначній мірі, то ще може врятувати «термоядерна» суміш фунгіцидів Стробі та Скор.

Народні методи… Згадайте прислів’я про припарки. І просто чекайте наступного сезону та вчасно проводьте обробки вже у 2023 році.

Врятуйте хоча б яблуні

Отже, якщо урожай абрикос та персиків ви вчергове втратили, то не втратьте хоча б яблуні, груші, сливи та вишні. А їх хвороби теж не дрімають. Так, на яблунях уже можна помітити ознаки зараження борошнистою росою. Це коли листочки, особливо ті, що ближче до землі, почали покриватися білим нальотом і скручуватися. Ця хвороба проявляється в період сухої погоди. Якщо задощить, то за справу візьметься парша.

На сливах теж уже почало жовтіти та зморщуватися листя. У основному — це попелиці. Але й там є свої хвороби. Якщо в кінці травня рясно задощить, то почнуть «згорати» і вишні. Це — моніліоз.

Що зробити? Провести обробіток фунгіцидами. На вибір — Топсін М, Скор, Сігнум, Стробі, Топаз. Можна — дешевшими мідьвмісними, окрім мідного купоросу чи бордоської суміші (цими двома можете спалити листя). Але мідьвмісними вам доведеться «бризкати» після кожного дощу.

Попелицю та інших шкідників побороти легше. Використайте Моспілан або Маврік, або Ламдекс, або Кораген, або Теппекі або… Препаратів від тлі десятки.

Народні методи. Тут усе просто. Я не знаю, що вам порадити. Можете почитати інші ресурси і спробувати господарське мило, сироватку, гірчичний порошок, йод, зеленку, лушпиння цибулі, часник, перець, цукор і сіль. Але я б особисто одразу пробував припарки (жарт).



Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»
21 травня 2022 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації