6 порад, як читати книги англійською мовою з користю
Для того, щоб тренувати мову, важливо не тільки писати, говорити, вчити граматику й слова. Варто також і читати, адже коли ви бачите слова, що складаються у розповідь, вони краще та легше запам’ятовуються й потім використовуються.
Якщо вам необхідно підвищити рівень іноземної мови, то курс англійська для дорослих онлайн саме для вас!
Але не завжди відбувається саме так. Можна читати “для себе”, у своє задоволення, розлігшись на дивані, і з цього буде небагато користі.
Обирайте правильну книгу
Ось три основні моменти, на які слід звернути увагу:
- вам цікаво читати — не беріть книгу лише тому, що її порадив учитель або ви дізналися, що вона підходить для вашого рівня. Повірте, є різноманітні книги будь-яких жанрів, обирайте те, що вам до вподоби;
- автор книги є носієм англійської — уникайте перекладів, адже вони спотворюють мову. Не полініться та подивіться біографію автора: звідки він родом? Також звертайте увагу, як давно була написана книга. Якщо ви прагнете вивчати сучасну англійську, обирайте ті оповіді, які були опубліковані нещодавно;
- книга відповідає вашому рівню англійської — не мучте себе, якщо ви не розумієте написаного: ця книга занадто складна для вас. Відкладіть та поверніться до неї, коли ваша англійська покращиться. Також велику роль грає об’єм книги. Якщо ви ще початківець, читайте невеликі розповіді, приблизно до 20 сторінок. Адже ви будете читати повільно, тому є ризик, що вам набридне читати великий роман.
Читайте регулярно
Краще за все — кожного дня. Читайте потроху, 3-5 сторінок у день, але систематично. Тому що це тренування для мозку, а якщо будете робити великі перерви, воно не матиме жодного результату.
Тому, після того, як обрали книгу, визначте час, коли будете її читати. Наприклад, дуже ефективно робити це вранці, коли ваші розумові сили на підйомі. Або по дорозі на/з роботи, під час обідньої перерви, ввечері за чашкою чаю. Головне — щоб вам було зручно це робити кожного дня.
Не використовуйте машинальні перекладачі
Ми знаємо, що коли зустрічається особливо складне речення, є велика спокуса скопіювати його до перекладача та дізнатися, що ж воно означає. Але не робіть цього, адже такі застосунки сильно спотворюють значення, можуть навіть зашкодити вашому правильному розумінню написаного.
Якщо зовсім складно зрозуміти, скористайтеся звичайним словником, краще англомовним, та перекладіть декілька незнайомих слів. Зазвичай, після цього все стає зрозумілим.
Записуйте незнайомі слова
Цей пункт витікає з попереднього. Якщо вам зустрілися незнайомі слова, візьміть свій словник та випишіть їх туди. Робіть записи під час читання, а потім приділіть 10-15 хвилин роботі зі словником.
Але закликаємо: не виписуйте УСІ невідомі слова. Звертайте увагу лише на ті, які будуть корисними для вас у майбутньому.
Звертайте увагу на граматичні конструкції
Це називають пасивним тренуванням граматики. Адже під час читання ви будете зустрічати різноманітні речення, і якщо будете усвідомлено їх аналізувати, зможете додатково тренувати ваші знання з граматики.
Як це робити? Наприклад, ви прочитали речення. Дайте собі відповідь на питання, чому саме такий час був застосований або чому автор використав саме таку форму дієслова. Якщо не знаєте відповіді, зверніться до граматичних правил та вивчіть або повторіть відповідну тему.
Згодом, ви можете вже не робити цього з простими реченнями, а зосередитися на складніших конструкціях.
Читайте вголос
Так ви знову отримуєте додаткову користь:
- Ви чуєте самого себе, тож тренуєтесь розпізнавати англійську на слух.
- У такий спосіб ви досягаєте більшої концентрації, ніж коли читаєте про себе.
- Додатково до читання, практикуєте говоріння, тож вам буде легше говорити з іншими людьми, коли це буде потрібно.
- Ви тренуєте свою вимову, артикуляцію, вчитеся правильно інтонувати свою мову. Для того, щоб робити це правильно, радимо завантажити аудіокнигу та слухати, як правильно вимовляються речення. Також можете скористатися звичайним словником, щоб перевірити вимову окремих слів чи фраз.