Вхід | Реєстрація

«Топаз» і «Моспілан» вам у поміч

Над нашим регіоном, як і над усією Україною, пройшли очікувані дощі. Якщо після цього потепліє, як обіцяють синоптики, то можна очікувати подальшого бурхливого розвитку всіх сільськогосподарських культур. Але, водночас, можна очікувати і на активізацію шкідників та грибкових хвороб. До цього теж потрібно бути готовим.

Ми вже інформували наших читачів, які є городниками або садівниками, про методи захисту фруктових дерев і ягідних кущів від низки хвороб. Той, хто скористався, а серед них і автор цієї публікації, продовжує милуватися здоровим листям і плодами на персику та абрикосі.

Але це не означає, що небезпека для рослин уже зникла повністю. Після дощу та очікуваного підняття температури повітря деревам та кущам будуть загрожувати інші болячки. Перша серед них — борошниста роса. Її ознаки вже почали проявлятися на деяких деревах, листячко біліє і скручується. Далі — воно засохне.

Окрім того, неминуче полетить і почне робити свою справу попелиця. Вона буде на всьому — від троянд до огірків та баштану.

У принципі, справитися із цими проблемами можна просто і відносно недорого. У одному оприскувачі можна сміливо змішати два перевірені десятиліттями практики препарати. Мова про Топаз від хвороб та Моспілан від шкідників. Обробка цими засобами захисту врятує рослини від хвороб та шкідників.

Суниця — інша справа

Але є ще одна улюблена українцями ягода. Це суниця садова, або полуниця. ЇЇ ще часто і неправильно називають клубникою.

Між тим, клубника — це окрема рослина, яка в умовах України не росте.

Та мова не про це. А про те, як боротися із шкідниками та хворобами на суниці садовій в умовах, коли вона вже відцвіла і стигне.

Хімічні засоби захисту рослин у цей період застосовувати вже не рекомендовано. Хоча необхідно зазначити, що в Євросоюзі санітарні норми набагато більш лояльні, аніж в Україні, і там препаратом Світч можна обробляти рослини за два-чотири дні до збору, Тельдором — за день.

Але можна використати і перевірені препарати біологічного походження. Вони і ягоду врятують, і людям точно не зашкодять. Скажімо, є такий біофунгіцид японського виробництва, що називається Бесткур. Так от, у нього термін очікування — нуль днів і годин. Тобто, ягоду можна їсти одразу після обробки. Із практики —Бескур чудово захищає ягоди від гнилей. Допомагає і при інших хворобах.

Якщо дошкуляють мурахи і попелиці, то можна використати біоінсектицид Актофіт. Але там є термін очікування. Два дні ягоду рекомендують не збирати і не їсти.

Обидва ці препарати можна змішувати.

І ще одна суперважлива деталь. Ніколи, ні в якому разі не застосовуйте препарати в період яскравого сонця та температури вище 20 градусів тепла. Лише вечір чи ранок. Інакше ефект буде мінімальним або його не буде взагалі.



Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»
Розміщено на правах реклами
4 червня 2022 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації