Вхід | Реєстрація

Як ефективно підготуватися до ЗНО?

Минає березень. Для школярів це означає, що скоро всі домашні-самостійні-контрольні-підсумкові та інші шкільні турботи залишаться позаду, бо через якихось два з половиною місяця має настати літо, а з ним і довгоочікувані канікули. Але в учнів 11 класів з наближенням літа турбот, навпаки, більшає, адже не за горами зовнішнє незалежне оцінювання.

Дехто вже давно визначився з професією і почав заздалегідь готуватися, налягаючи, так би мовити, на потрібні предмети: відвідувати репетиторів, читати потрібну літературу, виконувати тести з минулорічного ЗНО. А дехто відкладає це на останній місяць, а можливо, й тиждень перед здачею, тішачи себе думкою, що часу в запасі ще вдосталь. Ні для кого не є секретом: щоб отримати гарні результати, необхідно прикласти чимало зусиль не лише ретельно при підготовці до уроків у школі, а й працювати в позаурочний час.

Для початку, перш ніж відповісти на питання «Як підготуватися до ЗНО?», вирішіть для себе раз і назавжди: якою є ваша мета? Що ви хочете отримати в майбутньому? Чого ви взагалі хочете? Грошей? Слави? Вийти заміж за мільйонера? Досягти кар’єрного росту?

Відповівши на ці питання, уявіть бажані цілі. Тепер подумайте, чи зможете ви досягти бажаних цілей без отримання вищої освіти? Якщо ні, то тоді читайте далі.

 

Куди піти вчитися?

Шукаємо відповідний університет. Дивимося, які потрібні сертифікати ЗНО для вступу. І починаємо діяти. Радимо вам вчитися ближче до дому. Це буде не так витратно для батьківської кишені, та й спеціальності, які пропонують місцеві університети, часом більш цікаві та затребувані.

Спочатку завантажуємо програми тестів 2012 року з потрібних предметів. Варто зазначити, що предметів для підготовки необхідно вибирати на один більше, ніж потрібно. Цим ви застрахуєте себе на той випадок, якщо наберете меншу кількість балів, ніж сподівалися.

 

Готуватися самому чи з репетитором?

Наймати репетитора чи ні — повинні вирішувати ви. Зважте свої особливості, адже для багатьох самостійна невимушена підготовка може бути ефективнішою та й витрати менші. А для когось, навпаки, краще, коли його підготовку контролюватимуть. Також можна записатися на підготовчі курси в той університет, який ви обрали для вступу.

Якщо ви вирішили готуватися самостійно, то час підготовки до ЗНО повинен займати не менше 1,5-2 години на день. Усі необхідні книги ви можете скачати в Інтернеті або купити в книжкових магазинах. І — вперед!

Настав час поговорити про психологічні особливості проходження тестів ЗНО.

У Новосанжарському НВК на дошці « Поради психолога» вже з’явилися матеріали для учнів: «Як підготуватися до ЗНО», «Як зосередитись і взятись за навчання?», «Як запам’ятовувати?», «Як робити нотатки?», які допоможуть зробити підготовку учнів до ЗНО більш цікавою і ефективною.

— Зовнішнє тестування — це не лише перевірка теоретичних знань, а й значне емоційне випробування, своєрідний стрес. Саме тому важливе значення має психологічна підготовка до іспитів. Окрім знань, впевненість, спокій, вміння слухати інструктора, знання та інтуїція — це запорука успіху при складанні ЗНО, — говорить шкільний психолог Наталія Шовкопляс.

Ось декілька її порад одинадцятикласникам, які допоможуть ефективно підготуватись до ЗНО:

1. Плануйте завтрашній день. Заведіть блокнотик, у який щовечора записуйте, що вам треба зробити завтра. І обов’язково перевіряйте, чи все із запланованого встигли.

2. Зменште час перегляду телевізора. Ваше життя набагато цікавіше, ніж життя героїв серіалу чи події у світі. Якщо станеться щось глобальне, то ваші друзі, родичі сповістять вас. Не забувайте, вам ще потрібно багато встигнути для свого зоряного майбутнього! Переконайтесь: життя без телевізора є!

3. Навчіться відпочивати. Відпочинок теж потрібно занести до списку важливих справ. Тільки після доброго відпочинку, прогулянки відновиться ваша розумова працездатність і здатність запам’ятовувати складний навчальний матеріал.

4. Оптимальна тривалість заняття повинна складати 30-40 хвилин. Максимум уваги досягається після 10-15 хвилин  від початку роботи. Тривалість перерв у першій половині дня не повинна перевищувати 5-10 хвилин. У другій половині дня тривалість кожної наступної перерви збільшуйте на 5 хвилин.

5. Переводьте увагу з одного заняття на інше. Зміна видів роботи усуває одноманітність.

6. Визначте пріоритети. Почніть свій день із вирішення важливого завдання. Менш важливі справи залиште на завтра.

7. Відмовтеся від будь-яких стимуляторів: кава, міцний чай, енергетичні напої. Нервова система і без цього перенапружена, не варто перевантажувати її ще більше.

8. Будьте впевнені у власних силах! Ви розумна, цілеспрямована людина, яка в змозі подолати будь-які труднощі.

 


Важливі питання

«Якщо я не з’явлюся на одне з тестувань, що буде?»

Не втрачайте свій шанс! Неодноразово траплялися випадки, що абітурієнти під час вступу використовували високий результат тестування з навчального предмета, на який під час реєстрації не сподівалися.

У разі прийняття рішення не брати участь в одному з тестувань Ви маєте повторно пройти процедуру реєстрації для внесення змін до переліку предметів, надіславши разом з реєстраційними документами раніше отриманий Сертифікат ЗНО 2013 року.

У випадку відмови від участі в ЗНО абітурієнт повинен надіслати до регіонального центру оцінювання якості освіти відповідну заяву.

Відсутність відмітки у Сертифікаті ЗНО про участь у тестуванні не є підставою для анулювання інших результатів зовнішнього незалежного оцінювання.

Але, можливо, Ваша поведінка стане підставою для скорочення кількості навчальних предметів для складання абітурієнтами тестів наступного року, адже держава витратить кошти для забезпечення Вашої участі. в ЗНО. Сподіваємося на Вашу свідому громадянську позицію!

«Підкажіть, будь ласка, які сертифікати ЗНО дійсні у цьому році? Чи можу я використати під час вступу результати тестування різних сертифікатів?»

У 2013 році дійсні Сертифікати ЗНО 2008, 2009, 2010, 2011, 2012 років, відповідно вони можуть використовуватися абітурієнтами під час вступу до ВНЗ у поточному році разом із Сертифікатами ЗНО 2013 року.



Автор: Підготувала Оксана ЛЕВЧЕНКО, за матеріалами з сайту «Українського центру оцінювання якості освіти»
22 березня 2013 | Категорія: Суспільство

1. Аня / 14 липня 2014, 17:50
"Усі необхідні книги ви можете скачати в Інтернеті або купити в книжкових магазинах". Качала тут Посилання на znoclub.com + качала різні шаблони для написання творів. Взагалі з пунктом №3 можу трохи не погодитись: мені щоб добре відпочити, треба багато часу) Але добре відпочивається найкаще тоді,коли добре попрацюється, тоді почуваєшся так, що заслужила довгий відпочинок)
2. Олександр / 5 жовтня 2014, 09:49

Коментар видалено за порушення пункту 2.3 Правил користування сайтом
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації