Вхід | Реєстрація

Безпечна засмага

Засмага — захисна реакція шкіри, потемніння кольору шкіри під впливом ультрафіолетового випромінювання, внаслідок якого в нижніх шарах епідермісу шкіри відкладається пігмент меланін. Засмага розвивається поступово після повторних опромінень невеликої інтенсивності. Найбільш інтенсивна і стійка засмага виникає після тривалого перебування на сонці, що часто шкідливо позначається на стані здоров’я.

Чи шкідлива засмага? Сама засмага — це реакція шкіри на ультрафіолетове випромінювання, яке починається із запалення. Перш ніж потемніти, шкіра рожевіє або червоніє. При запаленні більш високого ступеня з’являється сонячний опік, а разом з ним пухирці й пігментні плями. Засмага необхідна для утворення вітаміну D. Лише під час прийому сонячних ванн у людини виробляється найважливіший вітамін D, нестача якого може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям. Наприклад, ламкості кісток, порушення сну, депресії. У той же час, вітамін D можна отримати, вживаючи рибу, водорості, риб’ячий жир, сир, вершкове масло.

Засмагання може призвести до опіків І-ІІІ ступенів. У такому випадку погіршується загальний стан організму, а сильні опіки можуть призвести навіть до омертвіння шкіри. Сонячні опіки, отримані в дорослому віці, підвищують ризик розвитку раку шкіри. Виходить, сама по собі засмага безпечна, проте вона, як правило, проходить через стадію сонячного опіку, а опіки, безсумнівно, дуже шкідливі. Якщо сонячний опік проявляється тільки почервонінням шкіри, можна обробити пошкоджену ділянку термальною водою з подальшим нанесенням засобів на основі пантенолу. Якщо після опіку сформувалися пухирці, то необхідно звернутися за допомогою до лікаря-дерматолога в медичний заклад.   Хто у групі ризику? Деяким людям засмагати взагалі заборонено: людям похилого віку, маленьким дітям, гіпертонікам, алергікам, вагітним, тим, хто страждає від новоутворень, меланом, захворювань ендокринної системи. Також у зоні ризику — люди зі світлою шкірою, з великою кількістю родимок на тілі або наявністю чотирьох і більше родимок діаметром від 6 міліметрів; ті, хто в дитинстві кілька разів згорав на сонці, люди, в чиїх сім’ях у одного з прямих родичів була діагностована меланома.

Як правильно засмагати? Найкраще приймати сонячні ванни в період з 8 до 11 вранці та з 16 до 19 ввечері. Це безпечний час для того, щоб поступово засмагнути і при цьому не згоріти. Але найбезпечнішим варіантом залишається не засмагати. Найбільше шансів згоріти — у обід, коли сонячні промені особливо сильні. Тому, якщо саме в цей час ви опинились на пляжі, безпечніше буде розташуватись у тіні або під парасолькою. Також не забувайте про використання сонцезахисного крему, капелюхів та окулярів. Пийте більше рідини, щоб уникнути зневоднення організму. Під час загоряння не можна спати і не рекомендується читати. Коли ви засмагаєте, змінюйте положення тіла кожних 10-15 хвилин та робіть це не довше, ніж 1 годину. Якщо після засмаги ваша шкіра почервоніла, змастіть її спеціальним кремом або сметаною. Як тільки почервоніння зійде, можете знову засмагати. Також від прямих сонячних променів варто оберігати дітей до 3-річного віку. Навіть якщо дитина перебуває в тіні, слід наносити кожні 2 години на шкіру малюка сонцезахисний крем. Як використовувати сонцезахисні засоби? Наносити на суху чисту шкіру відкритих ділянок тіла за 15-20 хвилин до виходу на вулицю. Оновлювати раз у 1,5-2 години або після кожного купання (попередньо витерши шкіру насухо). Не економити: дорослій людині для якісного захисту всієї поверхні тіла потрібно 15-20 мг (близько столової ложки) крему або піни за одне нанесення. Якщо віддаєте перевагу спрею, рекомендовано до 6 розпилень на спину і живіт, до 3 розпилень на руки, плечі, зону декольте і ноги.

23 червня 2022 | Категорія: Ваше здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації