Вхід | Реєстрація

Як перемогти фітофтороз

На городах масово квітнуть і в’яжуться помідори. Радує буйним бадиллям картопля. Ці овочі обіцяють гарний урожай. Але свої корективи може внести страшний і безжальний ворог цих культур — фітофтороз. І якщо колорадського жука легко помітити і ліквідувати, то хвороба може розвиватися непомітно. А коли набере сили, то побороти її буде дуже важко.

Із фітофторозом можна і потрібно боротися як хімічними засобами захисту рослин, так і біологічними. Аби у вас був вибір друкуємо перелік хімічних ЗСР та народних зіль і настоянок.

Для обприскування проти фітофторозу рекомендують ряд фунгіцидів, які при внесенні потрібно почергово міняти по діючих речовинах. Їх можна розділити на дві групи: контактної дії, такі як (у дужках вказані діючі речовини): Альфа-Мідь (гідроксид міді); Антракол; Бордо МК, Купроксат, Метеор, Чемпіон, бордоська рідина і системної дії: Ацидан, Дітан, Захист, Інфініто, КвадрісТоп, Квадріс, Консенто, Метаксил, Превікур, Енерджі, Танос, Татту, Ридоміл, ГолдМЦ, Фітофторин, Цілитель, Чарівник.

Більш ефективними вважаються останні (системної дії), так як вони проникають у тканину томатів рослини та захищають її зсередини. Але за сезон можна робити ними не більше трьох обприскувань і останнє — за 20 днів до збору врожаю.

Хімпрофілактику найкраще проводити ввечері і в безвітряну погоду. Якщо літо сире, томати обробляють 4–5 разів за сезон з інтервалом 7–10 днів (міняючи контактні фунгіциди з системними). Усі ці тимчасові обмеження не випадкові (мова йде про отрути!). Тому необхідно безперечно дотримуватися вказівок і рекомендацій на упаковці препарату. Також враховуйте, що при температурі повітря вище 25 градусів і яскравому сонці жоден засіб, що хімічний, що біологічний, не буде ефективним.

Чим обробити помідори і картоплю народними засобами

Нижче будуть наведені найбільш тиражовані у різних ЗМІ біологічні або, як їх ще називають, народні методи, боротьби із найбільш небезпечною хворобою картоплі та помідорів.

Настій часнику з марганцівкою 100 г часнику (можна використовувати цибулини, стріли і листя) подрібнюють (у м`ясорубці, часнику або просто нарізають дуже маленькими шматочками), заливають 1 склянкою води і настоюють протягом доби. Потім масу проціджують, додають 10 л води і 1 г марганцівки. Отриманим розчином обприскують рослини кожні 10–15 днів. У середньому на кожен кущ використовують по 0,5 л.

Трихопол. Цей лікарський препарат (і його аналог — Метронідазол) можна купити в аптеці. 1 таблетку Трихополу розчиняють у 1 л води і цією рідиною обприскують бадилля раз у 2 тижні.

Молочна сироватка. Сироватку від кислого молока розбавляють водою в співвідношенні 1:1 і з початку липня обприскують рослини кожні 2–3 дні.

Молоко з йодом. У 10 літрах води вливають 1 літр знежиреного молока і додають 15 крапель йоду. Отриманим розчином обприскують рослини кожні 2 тижні. Такий йодно-молочний препарат не тільки вбиває мікроби, а й прискорює ріст зелених вихованців.

Дріжджі. У 10 л води розчиняють 100 г дріжджів. Цим засобом обробляють картоплю і томати при перших ознаках фітофтори.

Кефір. 1 л перебродившого протягом двох діб кефіру розбавляють 10 л води. Отриманим розчином обприскують рослини кожні 2 тижні після висадки на постійне місце, а в умовах вологого літа — щотижня.

Настій перепрілого сіна. 1 кг сіна заливають 10 л води, додають жменю сечовини (карбаміду) і залишають на 3–4 дні. Отриманий настій проціджують і обприскують рослини кожні 1,5–2 тижні.

26 червня 2022 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації