- IgorSergeevich
10 грудня, 21:15
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Поборемо білокрилку
У цьому році городники зіткнулися із новою для багатьох проблемою. Вони помітили на капусті, помідорах та інших рослинах, безліч маленьких комашок білого кольору, дуже схожих на звичну всім міль. Це — білокрилка, небезпечний карантинний шкідник.
Білокрилка дошкуляє не лише капусті. Вона селиться і їсть ще й помідори, огірки, суницю садову, виноград, кімнатні рослини. Небезпека цієї комахи не лише в тому, що вона висмоктує сік із ваших рослинок. Білокрилка ще й розносить різні віруси, від яких уже не буде порятунку. Так що не гайте час, а побачивши цих комашок на городніх культурах, миттєво розпочинайте боротьбу із ними.Тим більше, що хімічних засобів боротьби з нею достатньо.
Зрозуміти, що рослину окупувала білокрилка, можна за такими ознаками:
- при дотику до рослини з неї злітають вгору мошки білого кольору, які зовні схожі на дуже маленьку міль;
- на зворотній поверхні листя утворилися напівпрозорі лусочки, які являють собою личинок шкідників;
- на пагонах і листках утворюються хлоротичні плями жовтого кольору, а потім з’являється липкий наліт, який представляє собою медвяну росу (це відходи життєдіяльності білокрилки);
- ріст і розвиток рослин сповільнюється.
Цей шкідник любить тепло і підвищену вологість повітря, саме тому він прекрасно розмножується в теплицях і оранжереях. Уже при 10 градусах білокрилка гине, проте її яйця спокійно витримують навіть зимові морози.
Якщо всі можливі способи боротьби з білокрилкою, що поселилася в теплиці, ви випробували, і вони виявилися низькоефективними, тільки тоді фахівці радять вдатися до використання хімічних препаратів. Звичайно, отрутохімікати набагато ефективніші, однак вони відрізняються дуже високою токсичністю.
Найбільш ефективно з білокрилкою борються інсектицидні препарати:
- Актара. Це системний засіб пролонгованої дії (3–5 тижнів). З нього готують розчин, який виливають під корінь куща, якщо ж шкідників дуже багато, тоді його використовують для обробки листя з пульверизатора. При необхідності проводять ще 2 обробки з перервою в 7 днів. Проте досвідчені дачники радять позбутися від білокрилки за 1 раз, для цього вам знадобиться концентрований розчин препарату (в три або чотири рази міцніший, ніж це рекомендовано в інструкції).
- Конфідор. Препарат контактно-системної дії, після обробки яких шкідливі комахи гинуть уже через 1,5 години
- Акарин (Агравертін). Цей контактно-кишковий інсектоакарицидний препарат використовується в боротьбі з багатьма шкідливими комахами, а також з павукоподібними. Розчином засобу обприскують листя культур, причому необхідно, щоб він обов’язково потрапив на шкідника.
- Іскра. Такий засіб дуже ефективний, він здатний знищити всіх шкідників уже після першої обробки. У продажу в магазині цей препарат присутній у вигляді розчинних у воді таблеток, паличок тривалої дії, порошку і в ампулах. Після поливу засіб проникає в кореневу систему і тканини куща, де він здатен утримуватися до 20 днів, при цьому отруюючи як дорослі особини, так і личинок шкідника.
- Фітоверм. Інсектоакарицидний препарат використовується в боротьбі майже зі всіма шкідниками. Приготованим з нього розчином обприскують кущі по листю 1 або 2 рази. Найчастіше такої кількості обробок вистачає, щоб винищити всю популяцію шкідника.
- Актеллік. Інсектоакарицидний препарат, використовуваний у боротьбі з кліщами і комахами. Пам’ятайте про те, що запах цього засобу дуже сильний і неприємний, а ще він відрізняється високою токсичністю. У зв’язку з цим фахівці рекомендують використовувати його у відкритому ґрунті, при цьому не забувайте про заходи обережності.
- Танрек. Цей інсектицидний препарат відрізняється контактно-кишковою дією, при цьому він дуже ефективний у боротьбі з різними шкідливими комахами