Вхід | Реєстрація

Щоб не «бризкати» даремно

Дуже багато городників та садівників-аматорів, а то й професіоналів, допускають елементарних, але надто серйозних помилок, використовуючи хімічні засоби захисту рослин. А потім скаржаться: «Я тих жуків (колорадських) тричі бризкав, а воно не допомагає». А все через те, що люди не читають інструкцію до того чи іншого препарату і не слідкують за температурою повітря.

Не раз і не двічі доводилося спостерігати таку картину. Літо. Спека. 17?та чи 18?та година вечора. Газди та газдині беруть в руки чи одягають на плечі оприскувачі і виходять на одвічну битву із колорадським жуком чи іншою трясцею, яка жере картоплю, помідори, капусту чи іншу городину.

Люди завзято «бризкають» і не відають того, що ефективність їх «боротьби» стрімко наближається до нульової позначки. І справа тут зовсім не в якійсь мутації жуків чи підробленому препараті.

Справа в елементарній неграмотності та лінькуватості. Люди просто ліняться вибрати хвилину і прочитати інструкцію на пачечці чи флакончику. А там скрізь названа температура, при якій можна використовувати той чи інший препарат.

Скрізь «чорним по білому» вказана температура 25 градусів вище нуля. Це — максимум, при якому можна застосовувати інсектициди, фунгіциди чи гербіциди. Якщо температура повітря вища, то засоби захисту просто не подіють. Це — у кращому випадку. У гіршому — вони можуть навіть «спалити» ваші улюблені рослинки.

А в більш професійній літературі постійно наголошується, що оптимальна температура застосування «ядів» коливається в межах 18–20 градусів тепла.
У середині літа в умовах Полтавщини температура повітря частенько піднімається до тридцяти градусів і вище. І знижуватися починає інколи лише о 21?й годині, після заходу сонця.

Отже, всі «бризкання» до 21?ї години, в кращому випадку, не дадуть очікуваного результату і просто спорожнять ваш гаманець.

Фальконом можна спалити

Є такий прекрасний фунгіцид Фалькон. У основному його використовують на посівах пшениці. Але цей препарат від німецького концерну «Байер» чудово зарекомендував себе і на виноградниках, і на томатах, і на столовому чи цукровому буряку та навіть на суниці садовій. З його допомогою можна одним оприскуванням побороти силу-силенну болячок.

Але досить часто доводиться чути від виноградарів?аматорів скарги на те, що вони Фальконом спалили листя на своїй улюбленій культурі.

І це — правда. Знову ж, аматори просто слухають поради, але не намагаються розібратися в тематиці глибше. А якщо «заглибитися» і трішечки почитати або спитати професіоналів, то можна почути, що Фальконом можна працювати лише при температурі повітря в 20 градусів і при достатній кількості вологи в ґрунті та в повітрі. Тобто, в умовах полтавського літа — пізно-пізно вночі. І бажано, після поливу чи дощу. Тоді результат буде чудовий. А ввечері чи навіть після 7?ї ранку можна лише зашкодити.

На білокрилку — зі сходом сонця

У попередньому номері «ЕХО» ми вже писали про способи боротьби із новим для більшості земляків шкідником — білокрилкою.

Після виходу в світ статті була отримана додаткова інформація. Її надав діючий агроном, який працює в серйозній фірмі і має «червоний» диплом вузу.
Він пояснив, що одноразове оприскування капусти чи помідорів тим чи іншим препаратом належного ефекту не дасть.

Сам чоловік спочатку застосував інсектицид Теппекі, потім через два дні — Воліам Флексі. Можна ще використати Актара чи Маврік.

А головне — оприскування потрібно проводити десь о четвертій ранку. І обов’язково додавати до розчину прилипач. Мило чи шампунь не підійдуть.
Якщо ж городнику ліньки кілька разів проснутися о четвертій ранку, то краще піти і купити капусту в магазині чи на ринку. І помідори, огірки, перець та баклажани — також.



Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»
9 липня 2022 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації