- Selena2017
12 грудня, 17:54
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Поради садівникам
Весна — один з найвідповідальніших періодів для власника садиби. Від своєчасності й правильності виконання найперших весняних робіт у саду залежить те, як виглядатиме він і чи здоровими будуть всі рослини навколо вашого будинку.
Весна — сприятливий час для посадки кущів, дерев, посіву газонів і планування ділянки. Навесні температури сприятливі для пересадки рослин, до того ж багато дерев перебувають у стані спокою і легше переносять стрес під час пересадки.
Цього тижня ми відвідали новосанжарський ринок і дізналися асортимент саджанців. У будній день ми знайшли лише дві точки, де продавали саджанці плодових і декоративних кущів та дерев.
Біля виходу з ринку стоїть жінка і припрошує зацікавлених перехожих:
— Беріть, гарантую, що гарно приживається! В мене саджанці доморощені!
Люди цікавляться, чи в нашій області вирощені, жінка відповідає, що в Чернівецькій. І одразу запевняє, що відмінності у кліматі на рослинах не позначаться, адже на Полтавщині клімат тепліший, ніж у них.
Метрів за 50 чоловік з Київщини також продає саджанці. У нього порівняно багатший асортимент. Біля товару тупцяється чимала юрба покупців. Тим покупцям, які беруть одразу декілька саджанців, продавець робить знижку на 5-10 гривень. Одна жінка вагається, чи купувати черешню сорту Валерій Чкалов.
— Оце щороку купляю і ніяк виростити не можу оцю черешню! Все пропадає, не приживається, — бідкається, протягуючи продавцю 25 гривень.
Крім черешень тут можна придбати саджанці найрізноманітніших сортів яблунь, слив, груш, абрикос, фундука за ціною 25 грн. за 1 рослину. По 15-20 грн. за штуку — саджанці аґрусу та смородини. Також можна купити різноманітні декоративні рослини, які стануть окрасою подвір’я та саду. Серед цих рослин найбільшим попитом у новосанжарців користується чайно-гібридна троянда, саджанець якої коштує 20 гривень.
Попередньо обрізавши рослинам верхівку, замотавши корені в поліетиленові пакети, чоловік віддає їх покупцю, при цьому розповідає про особливості сортів і дає рекомендації, як правильно їх висаджувати.
За його словами, місце, де закінчуються корені й починається стовбур саджанця, називається кореневою шийкою. При посадці вона повинна бути розташована на поверхні ґрунту. У ямку біля щойно посадженої троянди потрібно встромити кілок, прив’язавши до нього рослину. Це допоможе запобігти осіданню саджанця.
Яблуні потрібно саджати на відстані 2-3 м. одна від одної, найкраще вони приживаються у квітні. Яблуня більше всього любить глинисту землю, але саджати її можна у ґрунт різного типу, попередньо поклавши на дно ямки глину. Для черешень найоптимальніший період висадки — це початок весни. Рослини гарно приживаються як на чорноземах, так і на глинястих грунтах. Сливи невибагливі, але краще за все старатися не саджати їх на великих протягах. Найкращий період висадки — рання весна або рання осінь. Аґрус і смородину найкраще саджати пізньої осені, вони гарно приживаються на глинистих грунтах і на чорноземах.
Санітарного обрізання навесні потребують практично всі рослини в саду — і плодові дерева, і плодово-ягідні кущі. З них видаляють сухі і надломлені гілки, пошкоджені хворобами або комахами. Зрізати гілки треба із запасом, захоплюючи 2-3 см здорової деревини. Місця зрізів замазати садовим варом (густа мазь для свіжих відкритих ран дерева).
Якщо деревця молоді, треба провести спеціальне обрізання, яке стимулює зростання, зміцнення деревини і формування крони майбутнього дерева. Крону формують так, щоб кожна гілка добре освітлювалася сонцем, обрізаючи слабкі гілки, крони, що ростуть всередині, вниз і в напрямку до стовбура. Старим плодовим деревам і чагарникам роблять омолоджувальне обрізання, проріджуючи їхню крону і вкорочуюючи їхні гілки так, щоб стимулювати направлене розгалуження дерева вгору і в боки. Омолоджувальне обрізання сприяє відновленню процесів росту дерева і підвищенню його врожайності.
У плодових кущів треба обрізати старі й пошкоджені гілки, молоду поросль, що не витримала зимових заморозків (з почорнілими верхівками), і малорозвинені гілки.
Захищаємо від шкідників
Коли на деревах ще не встигли розпуститися бруньки та не з’явився цвіт, треба захищати їх від хвороб та шкідників. Фахівці рекомендують на початку березня обприскувати рослини розчином мідного купоросу з вапном. Для цього візьміть 300 г мідного купоросу і 300 г негашеного вапна, розведіть у 10 л води. На одне деревце використовуйте приблизно два літри розчину, на дерево, яке вже плодоносить, до 10 літрів. Кущі малини, смородини, винограду — не більше 1,5 літра на один кущ.
Для захисту від шкідників стовбури дерев можна побілити вапняним розчином.