- IgorSergeevich
10 грудня, 21:15
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Ефективний метод від попелиці
Більшість садівників стикалися з щільними колоніями попелиці на верхівках пагонів троянд, яблунь, слив. Попелиця пошкоджує рослини, тому що харчується їх клітинним соком, які в підсумку при масовому ураженні може навіть загинути.
Попелиця швидко розмножується. Що робить тлю проблемою, так це те, що вона розмножується блискавично. Розрахунки показують, що пара попелиць за п’ять поколінь перетворюється в 100 000 особин. Але і це не все, влітку самка може народити живих дитинчат навіть без участі самця. Якщо повторити підрахунок безстатевого розмноження, то йдеться про більш ніж 3 мільйони особин у п’ятому поколінні. Тому важливо вжити заходів, як тільки будуть виявлені перші атаки.
Боротьба з попелицями без отрути. На цьому етапі більшість особин можна просто змити з рослин холодним струменем води зі шланга. Попелиць, які залишилися після такого душу, можна знищити милом від комах. Мило від комах закупорює дихальні органи шкідників, тому вони гинуть, але при цьому не є токсичним.
Не використовуйте отруту проти попелиці. Отруту проти попелиці використовувати не рекомендується, так як вона діє і на її природних ворогів, яких, на щастя, багато: сонечка, золотоочки, медоносні бджоли та інші.
Природні вороги можуть повністю знищити всю колонію попелиці, тому варто створити для них хороші умови, якщо хочете, щоб ваші троянди і перець чилі росли і процвітали.
Так, квітучі зонтичні рослини, такі як кріп і петрушка, привертають велику кількість корисних комах, тому не зрізайте їх, коли вони починають цвісти. Зокрема, личинка і доросла сонечко з’їдає за своє життя до 6000 попелиць.
Мурахи — компаньйони попелиці. Попелиця виділяє сильну солодку речовину, так звану медвяною росою. Це їжа для голодних мурах, тому якщо у вас на рослинах завелися мурахи, велика ймовірність, що незабаром там з’явиться і попелиця.