Вхід | Реєстрація

Найкорисніші пози для сну

Правильна поза уві сні дозволяє тілу розслабитись і повністю відпочити. А неправильна може погіршити наявний дискомфорт у стегнах, спині, плечах, шиї тощо і створити нову скутість, особливо в суглобах.

Коли ви лежите в ліжку, форма хребта має бути природною, з вигинами в ділянці шиї, середній частині спини та попереку. Вірна поза сну дозволяє зберігати ці природні вигини протягом усієї ночі: шия не хрустить, нижня частина спини не провисає і не скручується середній відділ хребта.

Найгірше положення для сну — на животі. На жаль, багато людей сплять саме так. Чому це шкідливо здоров’ю?

Це напружує спину та шию. Коли спите на животі, хребту важко розслабитися. Голова повернена убік, це навантажує зв’язки шийного відділу. Лікарі кажуть, що у любителів спати на животі рано чи пізно виникають серйозні проблеми із шиєю.

Це ускладнює дихання. Хоча деякі люди кажуть, що сон на животі полегшує виразність хропіння, це може бути пов’язане з тим, що стає важче дихати: у такій позі відбувається тиск на діафрагму.

Як це виправити? Якщо ви не можете відразу позбутися цієї звички, використовуйте тонку подушку або намагайтеся спати взагалі без неї. Це допоможе зняти напругу та навантаження з шиї, зменшити тиск на спину. А вранці компенсуйте сон на животі вправами, що знімають напругу з шиї та спини.

Загалом же немає єдиної правильної пози для сну. Сон — справа звички, а вона варіює від людини до людини.

На спині. Це положення вважається оптимальним для хребта, хоча не підходить людям, які хропуть, страждають апное уві сні або рефлюксною хворобою.
Подушка, підтримуючи голову та шию, розподіляє вагу по всьому хребту. Щоб його природний вигин не змінювався, можна підкласти ще одну подушку чи валик під коліна.

На боці. Найкраща поза при дискомфорті в шиї та при хропінні. А також під час вагітності — особливо на лівому боці, оскільки забезпечує необхідний приплив крові до плода. Спати на спині після 28 тижнів не можна категорично — це може призвести до здавлення великої венозної судини, що йде вздовж хребта, та розвитку синдрому нижньої порожнистої вени.

А ось відоме твердження з нашого дитинства, начебто на правому боці спати корисніше, ніж на лівому, сучасні дослідження не підтверджують.

Хоча поза сну грає найважливішу роль, є інші способи поліпшити якість нічного відпочинку. Увечері відмовтеся від кофеїну та алкоголю, краще випийте чаю з ромашкою, він природно вас заспокоїть. На вечерю вибирайте продукти, багаті на магній: вони допомагають розслабитися, а також сприяють здоровому травленню вранці.

Крім того, увечері варто звести до мінімуму час, що проводиться перед монітором комп’ютера та екранами гаджетів, і користуватись окулярами, що блокують їхнє шкідливе синє світло.

21 липня 2022 | Категорія: Ваше здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації