Вхід | Реєстрація

Головні правила поливу городу в спеку

І хоча цьогорічний липень на Полтавщині видався напрочуд щедрим на опади, це зовсім не означає, що городникам та садівникам уже можна розслабитися і забути про такий обов’язковий агроприйом, як полив рослин. Спека і засуха ще можуть «завітати» і в центр України. А для того, щоб полив рослин був максимально ефективний та економічно обґрунтований, необхідно знати певні правила. Нижче — про них.

Рослини без води не виживають — відомий факт. Якщо думаєте, що невеликий дощ промочив землю, це не зовсім так. Про полив можна забути лише в тому разі, якщо дощ іде затяжний і сильний. У всіх інших — допомагати рослинам доведеться вам. Не вірите? Перевірте землю на глибині 5–7 см. Вона суха.

Поливати тільки вранці і ввечері

Існує думка, що в жарку погоду треба поливати майже щодня, увечері або рано вранці. Якщо краплі води потраплять на листя, це створить ефект лінзи і залишить опіки на рослинах. Ми не сперечаємося, це не дуже корисно, але якщо рослина страждає і в’яне на спеці, не потрібно чекати, полийте відразу, адже рослинам найбільше потрібна волога в денні години, а не вночі.

У жаркі і посушливі дні, коли в рослин опускається листя, можна освіжити їх душем у 15–17 годин. Тільки не поливайте крижаною водою зі шланга, а хоча б прохолодною. Тоді не буде стресу від різкого перепаду температур.

До речі: якщо на вулиці прохолодно, поливати краще вранці, щоб волога встигла всмоктатися в ґрунт і не стала причиною грибкових хвороб.

Не на листя, а під корінь

Більшість рослин цього не любить, незалежно від перепадів температур. Мокре листя може призвести до поширення грибкових інфекцій, особливо якщо загущене садіння. Правильніше робити так: пересохлий ґрунт трохи збризнути водою, почекати, коли волога вбереться, і потім рясно полити під корінь.
Коренева система плодових рослин розташована на глибині близько 80 см, тому води повинно бути багато.

Рідко, але рясно

Як ви вже зрозуміли, поливати рослини малими дозами безглуздо, ви тільки створюєте кірку на поверхні землі, а до коренів волога навіть не доходить. Більш того, такий полив корисний тільки для бур’янів, які будуть вам вдячні. Деякі рослини можна поливати і раз в 10 днів, але рясно. До речі, це досить довгий процес, і чим більше у рослини коріння, тим більше йому потрібно пити. На глинистих, важких ґрунтах можна поливати рідше, але рясніше. З такого ґрунту волога йде повільніше, на піщаних, навпаки, частіше, але не так рясно.

Ніякої крижаної води зі шланга

Дачники часто нехтують цією важливою умовою, але коріння багатьох рослин від холодної води відмирає, і ваш полив ніякої користі не приносить, навпаки, таким чином ви влаштовуєте рослинам стрес і губите. Температура при поливі повинна бути близько 18 градусів, вода повинна бути відстояна і підігріта на сонці. Якщо на вулиці тепло, можна вранці налити воду в бочки, а ввечері вже поливати. За день вода зігріється і буде добре насичена киснем. Якщо немає можливості нагріти воду, поливати краще вдень, щоб до заходу сонця земля відігрілась.

Краще недолити, ніж перелити

Не забувайте, що якщо ґрунт занадто сильно зволожений, коріння рослини може загнити, і з цим важко щось зробити. Тому не варто дуже старатися. У сирій землі розводиться грибок, підвищується кислотність, а коріння позбавляється кисню.

Мульчуйте ґрунт

У спекотну погоду навколо пристовбурних кіл дерев і чагарників краще розкласти шар мульчі 3–5 см. Він буде затримувати вологу, а вам доведеться менше поливати.

Під корінь, але не по корінню

Не поливайте грядки сильним струменем води, який може розмити ґрунт, оголити коріння рослин і розірвати дрібну кореневу сітку. Полив не терпить поспіху. Краще все робити повільно і обережно.

 

Як зрозуміти, що рослинам не вистачає вологи?

  • Листя томатів стає темно-зеленим
  • Листя огірків і кабачків обпадає,
  • Морква скручується
  • Капуста покривається білим нальотом
  • Бадилля буряка стає дрібним і фіолетовим
  • У цибулі сіро-білі стрілки


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»
2 серпня 2022 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації