Вхід | Реєстрація

Фільтр для води. Який вибрати?

Cтупінь очищення питної води радикально впливає на здоров’я людини. Придбання фільтра для води — одне з найбільш ефективних рішень проблеми отримання чистої питної води. Фільтри для води стають такою ж невід’ємною частиною нашого побуту, як, наприклад, холодильники. Логіка тут проста: без чистої води немає здоров’я, а без фільтра немає чистої води.

За даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я, 80 % усіх захворювань відбувається через погано очищену питну воду. Протягом багатьох років найбільш ефективним засобом знезараження води вважалося хлорування. Однак хлор не тільки знищує бактерії, але, будучи досить активним хімічним реагентом, і сам вступає в хімічні реакції, утворюючи небезпечні для здоров’я людини сполуки. Це призводить до ряду серйозних захворювань. Крім того, хлор, як більш активний елемент, витісняє з організму йод, ослаблюючи тим самим функціональний стан щитоподібної залози.

Зазвичай люди, які перейнялися проблемою якості питної води, починають купувати її в магазині. Проте якість цієї води цілком залежить від сумлінності виробників і постачальників. Дуже часто столова вода, що продається в пляшках, є звичайною водопровідною водою, тільки очищеною від хлору.

Найпростіший спосіб очищення води з-під крана — це її відстоювання. Воду з-під крана потрібно залити в 3‑літрову скляну банку або велику ємність. Деякий час не треба закривати ємність кришкою, щоб випарувався хлор. Відстоювати 6–7 годин, після чого можна вживати. При цьому третину води, що залишилася на дні, треба вилити.

З народних засобів найдоступніший спосіб — кип’ятіння. Воно знищує мікроорганізми і робить воду м’якшою, так як солі осідають на дні і стінках посудини. Кип’ячену воду краще використовувати відразу, для приготування чаю або різних страв. Довго її зберігати не можна, так як тепла вода швидко заселяється мікробами. Однак краще очищати водопровідну воду побутовими фільтрами, так як є можливість самому контролювати процес очищення.

Правильно вибрати фільтр для води — це вже половина успіху. Цей вибір слід здійснювати залежно від тих завдань, які Ви хочете вирішити, або від тих фінансових вкладень, якими готові пожертвувати заради свого здоров’я. До того ж існує цілий ряд фільтрів, що здійснюють очистку води в технічних цілях (як холодної, так і гарячої).

 

Вимоги до фільтра

Вода, поки вона тече через кілометри труб, збирає по шляху пісок, глину, шматочки заліза.

Фахівці завжди рекомендують встановлювати спочатку передфільтр, а лише потім фільтр для питної води. Передфільтр затримує крупні домішки, а фільтр питної води — розчинені речовини і хлор.

— Матеріали водоочисника повинні бути безпечні й інертні.

— Зазначені параметри експлуатації (наприклад, ресурс) повинні відповідати розміру і конструкційним особливостям водоочисника. Не варто чекати, що фільтр розміром зі стакан працюватиме вічно. Вічним фільтром може бути тільки друшляк.

— Матеріали водоочисника повинні перешкоджати розмноженню в них мікроорганізмів.

— При виборі фільтра слід враховувати і ефективність його роботи, тобто відсоток видалення з води різних домішок. Ці дані завжди можна знайти в паспорті фільтра.

Щоб правильно вибрати фільтр, який буде ефективно очищати воду, необхідно знати, від чого саме цю воду доведеться очищати.

Коли мова йде про доочищення водопровідної води, найчастіше можна говорити про техногенне забруднення, і це дещо спрощує завдання вибору принципу очищення. Можна з великою часткою впевненості припустити, що у водопровідній воді в достатніх кількостях будуть міститися:

— нерозчинені домішки (наприклад, пісок, частки оксогідроксиду заліза, просто іржі),

— органічні речовини (феноли, хлорорганіка, пестициди, нафтопродукти),

— розчинені неорганічні речовини, в основному солі металів (іони свинцю, міді, цинку),

— і, звичайно, розчинений (або активний) хлор — невід’ємна частина хлорованої води.

Отже, щоб очистити воду від усіх цих домішок, у водоочиснику (в ідеалі) повинні бути використані механічна фільтрація, сорбція та іонний обмін.

У Нових Санжарах в точках продажу побутової техніки можна придбати фільтри на різний смак. Зокрема, механічні фільтри, фільтри зворотьного осмосу, сорбційні фільтри, фільтри, що поєднують сорбцію й іонообмін. Колби до фільтра коштують від 70 грн. і продаються окремо від змінних очисних картриджів, ціни на які коливаються в межах від 7 грн. до 54 грн., в залежності від властивостей та виробника. Фільтри зворотнього осмосу коштують від 1000 грн.

Руслан Лахно, продавець-консультант магазину «Сантехніка», що знаходиться на ринку, розповів про недоліки та переваги фільтрів, представлених в асортименті.

 

Механічні фільтри

Діляться на прості й фільтри зворотнього осмосу. Прості відрізняються розмірами: мікрофільтри (не пропускають крупні нерозчинні частки: пісок, іржу і тому подібне) ультрафільтри (затримують дрібні частки). Не дуже дорогі, але мають малу ефективність очищення за відсутності бактерицидної обробки. Фільтри зворотного осмосу очищають воду на молекулярному рівні. Перевага перед іншими способами — в очищенні від пестицидів, в знесолюванні води.

— Я не раджу встановлювати фільтри зворотного осмосу, адже очищена ними вода стає подібна до дистильованої, тобто, позбавлена мінералів, а це не корисно. До того ж у воді, що пройшла крізь них, підвищується кислотність. Тому краще встановити механічний і сорбційний фільтри одночасно, — говорить продавець.

 

Сорбційні фільтри

Найпоширеніший сорбент — активоване вугілля. Видаляє органічні речовини, хлор, фенольні для хлору з’єднання, затримує мікроорганізми, запахи, зменшує колірність води. Це відносно дешевий варіант, що забезпечує бактерицидність протягом тривалого часу. Але фільтр неефективний відносно солей важких металів, жорсткості води, радіоактивних елементів. Вимагає попереднього механічного очищення.

 

Фільтри, поєднуючі сорбцію й іонообмін

Очищення відбувається матеріалами двох видів — синтетичними і природними.

Переваги синтетичних іонообмінних смол і волокон: висока місткість дозволяє використовувати дані фільтри в маленьких за обсягом картриджах для фільтрів‑насадок і фільтрів типу глека. Моделі цього виду доступні й конструктивно дуже прості. Робочим елементом фільтра є гранули адсорбентів різного складу з добавкою або без добавки срібла, що сприяє знищенню мікроорганізмів. Протікаючи через ці гранули, поміщені у так званий картридж (змінний елемент), вода очищається і знезаражується.
Але фільтр не може працювати нескінченно довго. Срібло покривається різними відкладеннями і перестає діяти, адсорбент забивається домішками і також виходить з ладу.



Автор: Підготувала Оксана Левченко
12 квітня 2013 | Категорія: Ваше здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації