- Selena2017
12 грудня, 17:54
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Як зрозуміти, що квітникар заливає квітку
Щоб цього не допустити, слід ознайомитися з основними ознаками переливу рослин.
Поникле листя. За надлишку вологи листя рослини жовтіє або чорніє, що дуже нагадує процес гниття. Самі тканини рослини стають м’якими на дотик.
Потрібно враховувати те, що листя може зів’янути або обпасти через некомфортну температуру поливу або нестачу світла. Але при цьому на рослині не буде ніяких ознак гнилі. Щоб переконатися у надлишку вологи, перевірте землю у горщику — вона буде дуже вологою і погано прийматиме воду.
У деяких рослин, наприклад, у цитрусових, листя може обпадати, при цьому його забарвлення буде темнішим, ніж зазвичай. Якщо пошкодження на квітці виявлені лише в малих кількостях, розпушіть ґрунт і відмовтеся від поливу рослини, поки не помітите поліпшення.
Якщо ж квітка сильно постраждала, дістаньте її з горщика і огляньте кореневу систему. За наявності декількох гнилих пагонів потрібна пересадка.
Цвіль на квітках. Помітивши цвіль на рослині, перше, що потрібно зробити — це позбутися її. Спочатку винесіть горщик на вулицю, при цьому тримаючи його далеко від дерев або городніх культур.
Після цього зволожте паперовий рушник і протріть ним уражені квітки. Якщо після очищення на рослині залишилася цвіль, це означає, що вона перебуває у активній фазі та пошкоджені частини краще обережно видалити.
Обприскайте квітку фунгіцидом і поверніть її додому. Поливайте рослину в міру висихання ґрунту.
Цвіль може з’явитися через нестачу тепла, світла та повітря, тому важливо вчасно подбати про комфортну обстановку.
Листя і квітки, що обпадають. Існує багато причин, що викликають обпадання листя в рослин: нестача поживних речовин, сухе повітря, скупчення пилу, некомфортна температура, надлишок вологи.
Якщо ви перелили квітку, то перед тим, як впасти, її листя скручується або жовтіє. При цьому в ґрунті утворюється нестача повітря, а в тканинах рослин накопичується аміак. Частини гілок сохнуть, а потім відмирають.
У цьому разі впоратися з проблемою просто — відрегулюйте частоту поливу рослини, і неприємності зникнуть. Щоб знати, коли і у яких кількостях потрібно зволожувати ту чи іншу рослину, прочитайте про переваги кожної з них та створіть спеціальну таблицю.
Коріння, яке розкисло. Для впевненості у тому, що рослина страждає через надлишок вологи, дістаньте її з горщика і огляньте корінці. За надмірного поливу квітка страждає від кисневого голодування, і її коріння функціонує не в повну силу.
Якщо під час огляду ви з’ясували, що коріння виглядає здоровим і зберегло природний відтінок, то достатньо просто просушити ґрунт. Якщо ж воно отримало коричневий колір і виглядає підгнилим, то необхідна термінова пересадка.
Слід враховувати, що коренева система може страждати і через грибкове захворювання, тоді ґрунт буде відносно сухим на дотик, проте самі корінці стануть чорними і такими, що легко відпадають.
Білий наліт на ґрунті. Наліт, що виступив на поверхні землі, — це кристали розчинних солей, що проявилися. Вони виникають у разі, якщо вода перезволожила землю зверху або застоялася глибоко всередині. При цьому необхідно позбутися нальоту, землю розпушити, а графік поливу рослини повністю змінити. Також перевірте, чи не забиті дренажні отвори — це теж може стати причиною для скупчення вологи.
Прояв кристалів солей може також свідчити про те, що квітка посаджена в занадто великий горщик — коріння при цьому не дотягується до вологи, яка осідає глибоко в землі, і, як наслідок, ґрунт закисає.
Переконайтеся, що ви не перегодовуєте рослину добривами — квітка буде виштовхувати надлишки підживлення на поверхню.
Неприємний запах. За наявності вологи, що застоялася в ґрунті, рослина починає виділяти неприємний гнильний запах. Рекомендується перевірити кореневу систему. Запах при цьому буде виходити безпосередньо від коріння.
Щоб висушити ґрунт, необхідно вкрити його шаром піску. Він швидко вбере зайву воду. Більш легкий варіант — вкрити землю звичайними паперовими серветками.
Багато мушок. Перед оглядом рослин переконайтеся, що ваше вікно захищене москітною сіткою, а земля в горщиках добре продезінфікована, оскільки це також може стати причиною появи комах.
Щоб позбутися мушок, насамперед просушіть ґрунт, а потім полийте його розчином перманганату калію. Не перестарайтеся з концентрацією, інакше ви ризикуєте спалити коріння квітки.
Альтернативою є шкірка апельсина, встромлена в ґрунт у декількох місцях — її запах відлякує численних мушок.