Вхід | Реєстрація

Як перефарбувати авто і не отримати штраф

Чимало автовласників вирішують змінити колір автомобіля.

Згідно чинного законодавства, зміна кольору автомобіля вимагає обов’язкової перереєстрації автомобіля в сервісному центрі МВС (п.33 постанови КМУ від 07.09.1998 №1388).

Перереєстрацію необхідно здійснити протягом 10 діб після перефарбування.

Під час огляду автомобіля експертом визначають колір візуально та надають висновок, у якому вказується фактичний колір автомобіля.

У графі «колір» вписують лише 11 основних кольорів без зазначення відтінків: чорний, синій, зелений, бежевий, червоний, фіолетовий, оранжевий, жовтий, білий, коричневий, сірий.

Якщо змінено відтінок без зміни основного кольору, то перереєстровувати автомобіль не потрібно. Якщо на автомобіль нанесено два і більше кольорів, то основним кольором вказується колір його нижньої частини.

Тобто дах, капот і багажник можна перефарбувати в будь-який колір, якщо загальна площа не перевищує 50%. У іншому випадку буде вказано комбінований колір. Для вантажних автомобілів вказується колір кабіни.

Якщо під час зупинки інспектор виявить відмінність фактичного кольору від вказаного в техпаспорті, це порушення розцінюється як неперереєстрований автомобіль.

За таке порушення передбачено штраф у 850 гривень (ч. 6 ст.121 КУпАП). Також можливе затримання автомобіля, тобто штрафмайданчик (ст.265-2 КУпАП). За повторне протягом року вчинення цього порушення передбачається штраф у розмірі 1700 гривень або громадські роботи на строк від 30 до 40 годин, а сам транспортний засіб можуть вилучити.

Тому, якщо ви перефарбували автомобіль, то обов’язково зареєструйте ці зміни кольору в сервісному центрі МВС.

11 серпня 2022 | Категорія: Юридична консультація

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації