- микола козак
20 березня, 09:23
На тему: Загадкове отруєння людей у Бутенках - ixtamnetka2
9 березня, 09:26
На тему: Цькування в дитсадку: чи дійде справа до суду - Filon
3 березня, 17:43
На тему: Полтавського міського голову засуджено за організацію розтрати понад півмільйона гривень - Чудо Юдо
2 березня, 10:13
На тему: Копелець програв суд. Game over? - andrej77
1 березня, 18:10
На тему: Особливості оздоровлення та активного відпочинку в Трускавці
Чи дозволено їздити на авто з тонованим склом
Експлуатація автомобіля при нанесенні на скло покриття, яке обмежує оглядовість з місця водія та погіршує прозорість скла, суворо забороняється. Про це йдеться в Правилах дорожнього руху.
Згідно ПДР, за керування автомобілем із порушенням цих вимог на перший раз передбачено штраф у розмірі 340 гривень. Якщо порушення вчинено повторно протягом року, то можуть позбавити права керування від 3-х до 6-ти місяців або адміністративний арешт на строк від п’яти до десяти діб.
Допускається тонування зі світлопропусканням для вітрового скла не нижче 75% та для інших не нижче 70%. Тим часом дзеркальне тонування заборонено в будь-якому випадку.
Проте, при накладенні штрафу визначити відсоток світлопропускання працівник поліції повинен не візуально, а лише із застосуванням спеціального приладу (тауметр).
Тобто, якщо інспектор не провів відповідних вимірювань світлопропускання спеціальними приладами, то такий штраф за керування автомобілем із тонованим склом є незаконним.
Водночас при здійсненні тонування скла авто, варто отримати на СТО відповідний сертифікат про рівень світлопропускання. Це допоможе уникнути непорозумінь з правоохоронцями.
