Вхід | Реєстрація

Чи дозволено їздити на авто з тонованим склом

Експлуатація автомобіля при нанесенні на скло покриття, яке обмежує оглядовість з місця водія та погіршує прозорість скла, суворо забороняється. Про це йдеться в Правилах дорожнього руху.

Згідно ПДР, за керування автомобілем із порушенням цих вимог на перший раз передбачено штраф у розмірі 340 гривень. Якщо порушення вчинено повторно протягом року, то можуть позбавити права керування від 3-х до 6-ти місяців або адміністративний арешт на строк від п’яти до десяти діб.

Допускається тонування зі світлопропусканням для вітрового скла не нижче 75% та для інших не нижче 70%. Тим часом дзеркальне тонування заборонено в будь-якому випадку.

Проте, при накладенні штрафу визначити відсоток світлопропускання працівник поліції повинен не візуально, а лише із застосуванням спеціального приладу (тауметр).

Тобто, якщо інспектор не провів відповідних вимірювань світлопропускання спеціальними приладами, то такий штраф за керування автомобілем із тонованим склом є незаконним.

Водночас при здійсненні тонування скла авто, варто отримати на СТО відповідний сертифікат про рівень світлопропускання. Це допоможе уникнути непорозумінь з правоохоронцями.

22 серпня 2022 | Категорія: Юридична консультація

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації