Вхід | Реєстрація

Що робити, якщо двигун «закипів»

Під час спеки автомобілі потребують особливої уваги та захисту, адже вони дуже швидко перегріваються і можуть виходити з ладу. Зрозуміти, що машина «закипає», досить легко — про це скаже показник температури двигуна, а в гіршому випадку — з-під капота піде пар, а під машиною утвориться калюжа з охолоджувальної речовини.

Що робити водіям при перегріві двигуна?

Якщо ви бачите, що показник температури двигуна показує значне перевищення — зупиніться, відкрийте капот і перевірте рівень охолоджувальної рідини в розширювальному бачку радіатора, але ні в якому разі не відкривайте його. Зазвичай, ця місткість напівпрозора і дозволяє перевірити рівень рідини візуально.

Орієнтовний вигляд розширювального бачка охолодження двигуна. Якщо ця місткість не є прозорою, то тоді треба шукати верхній патрубок радіатора — це трубка чорного кольору, 4-6 сантиметрів у діаметрі, яка з'єднує двигун з радіатором. Він гарячий, тому краще не тримати на ньому руку тривалий час, адже можна попектися.

Треба переконатися, що патрубок радіатора залишився пружним — на дотик наче злегка приспущений футбольний м'яч. Якщо він такий, то значить витоку охолоджувальної рідини немає, і це добре, тому що двигун можна буде охолодити за допомогою печі — регулятор температури в салоні ставте на максимум, обдув теж вмикайте максимально, кондиціонер вимикайте і відкривайте вікна.

Коли температура нормалізується — можна буде продовжувати рух, не вмикаючи обігрівач.

Що робити, якщо двигун «закипів». Якщо патрубок радіатора на дотик виявився надто м'яким та теплим — у системі стався витік. Охолоджувальна рідина або почала витікати, або вже витекла і утворила калюжу під авто. У такому випадку глушіть авто і чекайте 20-30 хвилин мінімум, щоб двигун охолонув.

Категорично не рекомендується заливати рідину в гарячий мотор — різкий перепад температури може призвести до виходу з ладу окремих деталей двигуна. Якщо вода зразу витікає — викликайте евакуатор або буксируйте авто до найближчого автосервісу.

Якщо витікання незначне, можна продовжувати рух, пильно спостерігаючи за температурою, періодично зупиняючись і доливаючи воду або охолоджувальну рідину в радіатор або розширювальний бачок.

15 серпня 2022 | Категорія: Юридична консультація

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації