- Selena2017
12 грудня, 17:54
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Як навчити говорити папугу?
Усі ми памятаємо радянський мультик про балакучого папугу Кешу, який став для свого власника справжнім другом. Звичайно, в реальному житті так вивчити говорити пташку не можна, та якщо бути уважним до папуги, можливо досягти вражаючих результатів. Кожен, хто тримав або тримає у себе вдома цю кумедну пташку, задавався питанням: чи можна навчити її говорити і як це зробити?
На думку професійних заводчиків, найздібніші до навчання — сірі папуги (жако), середній їх словниковий запас при регулярних заняттях доходить до 200 слів і виразів. Особливо вправно вони вчаться відтворювати їх у контексті ситуації. Також легко навчаються і амазонські папуги, особливо жовтоголові, синьолобі і кубинські види. А найбільш кумедними називають какаду. Крім здібностей до розмови, вони захоплюють господарів та їх гостей своєю енергійністю: присідають і кланяються, швидко розгортають і опускають чубчик, забавляючи людей.
На сьогодні найбільш популярними є хвилясті папуги. Адже вони мають ряд переваг над побратимами з інших видів — мінімальна вартість, доступність придбання, порівняно малі розміри пташки, а відтак — і клітки, а також здатність весь час збільшувати свій словниковий запас, при цьому не забуваючи старих «вправ». Відкриття хвилястого папуги як одного з найбалакучіших сталося не так давно.
Перших розмовляючих хвилястих папуг виявили в 1870-х. У 1877 р. про свою папугу повідомила О. Майєр з Штутгарта. Вона розповіла, що її вихованець міг вимовляти до 10 слів, в основному це були слова вітання, якими Є. Майер зверталася до нього.
Щоб навчити свого улюбленця говорити, вам необхідні наполегливість і терпіння. Для початку потрібно його приручити, тобто, постаратися зробити так, щоб пташка звикла до свого господаря, спокійно поводилася, сідала на плече, їла з рук корм і т. д. Простіше кажучи, необхідно налагодити дружні взаємини. Щоб папуга навчився розмовляти, починати навчання потрібно якомога раніше, з самої юної пори його життя. У процесі навчання птах все більше і більше прив’язується до людини.
Головне правило навчання — регулярність. Уроки повинні проходити щодня, 3-4 рази на день по 10-20 хвилин. Потрібно слідкувати, щоб під час занять папуга слухав вас зосереджено й уважно. Якщо ви помітите, що він відволікається, припиніть заняття. Цілком можливо, що в даний момент ваш вихованець хоче займатися чимось іншим.
Щоб папугу не відволікали сторонні шуми, перед уроком вимкніть телевізор і закрийте двері до кімнати. Деякі радять накрити клітку темною тканиною, але цей спосіб менш ефективний, тому що зоровий контакт теж важливий для птаха. Якщо у вас вдома живуть два чи більше папужок, слід проводити «уроки» з кожною птахом окремо.
Краще, якщо говорити папугу вчить жінка чи дитина, тому що слова з тембром їхніх голосів легше засвоюються птахом. Також слід зауважити, що заняття повинна проводити одна і та ж людина. Мовець повинен сам мати хорошу дикцію, вимовляти слова чітко і з рівною інтонацією. Якщо ви хочете, щоб папуга вивчив цілу пісню, наспівуйте куплети по порядку або співайте разом з ним під запис. Після уроку або щоразу після правильної вимови «учнем» слів давайте йому ласощі. У навчанні треба переходити від простого до складного: спочатку — прості короткі слова, потім — складні, фрази і пропозиції. Якщо Ви хочете, щоб папуга вживав слова «до місця», виробіть у нього умовний рефлекс, наприклад, повертаючись додому, говоріть «привіт», ідучи — «бувай», прокидаючись уранці — «з добрим ранком», годуючи — «дайте їсти» і т. д. Необхідно відзначити, що папуги не розмовляють осмислено, а всього лише повторюють по пам’яті те, що чули.
Найчастіше навчання папуги починають із запам’ятовування ним власного імені, тому при підборі клички врахуйте, що найкраще вони вимовляють голосні «о» та «а», приголосні — «р», «т», «к», «п» і шиплячі — «ш», «ж», «ч». Погано» йдуть «дзвінкі «м», «л», «н», тому найчастіше пернатих називають Яша, Кеша, Шурик і т. д. Щоб папуга не забув старі слова, їх потрібно постійно повторювати в розмові з ним, додаючи в міру засвоєння нові.
При регулярному і цілеспрямованому навчанні навіть не найталановитіший папуга в молодому віці успішно запам’ятовує до 10 фраз і виразів. Усе залежить від людини, яка з ним займається. Жодна перевірена методика не зможе компенсувати тісний дружній контакт людини з папугою. До пернатого друга потрібно ставитися лагідно і ніжно весь час, а не тільки під час сеансів навчання, розуміти його, піклуватися про нього, бути терплячим. Найважче дається перше слово, його можна чекати 3-4 місяці, і це нормально. Потім процес навчання йде набагато швидше. Не карайте папугу, якщо він довго не хоче вимовляти слова або неправильно їх вимовляє, ви ризикуєте назавжди втратити довіру птаха. Будьте терплячі, іноді слід зробити два кроки назад для того, щоб просунутися на один вперед.
Цікаві факти про хвилястих папуг
Хвилясті папуги є найпопулярнішими декоративними птахами у світі.
Люди можуть розрізнити 16 зображень за секунду, а хвилястий папужка — 150.
Хвилясті папуги бачать світ у кольорі. У собак, до речі, зір чорно-білий.
У природних умовах хвилясті папужки тримаються великими зграями чисельністю до 1000 особин.
Хвилясті папужки можуть чути звуки в діапазоні від 400 до 20000 герц.
Хвилястий папуга розумний, щоб порахувати до трьох.
Папугам не можна давати шоколад, алкоголь, сіль, авокадо. Це для них отрута.
Ці маленькі пташки бувають різноманітних кольорів, але яйця несуть завжди білі.
Хвилястий папуга може повернути голову до 180 градусів.
Хвилястий папужка приблизно в 2000 (дві тисячі) разів легший від дорослої людини.
Вони бувають: білі (альбіноси), зелені, жовті (лютіноси), сірі, сині.
Усі хвилясті папужки в дикій природі мають зелений колір оперення, жовта голова і чорні хвильки на спині.
Хвилясті папужки жили ще 5 млн. років тому в Австралії.
Папуги в диких умовах моногамні, вони утворюють пари на все життя. Пам’ятайте про це, коли захочете їх розлучати!
Деякі особи можуть дожити до 20 років!
Новонароджені хвилясті папужки важать 2 грами, а дорослі 28-30 грамів.
Температура тіла хвилястих папужок — 41° С.
Хвилястий папуга розумніший більшості тварин.
Деякі хвилясті папуги можуть запам’ятати 100 слів і більше.
Серце хвилястого папужки б’ється понад 200 разів за хвилину!
Одомашнених хвилястих папуг більше, ніж диких.
Папужки бувають правші і лівші, як люди. Якщо тримає шматочок фрукту в правій лапці, значить правша, у лівій — лівша.
Хвилясті папужки сплять по 10-12 годин на добу.