Вхід | Реєстрація

Штраф за відсутність аптечки в автомобілі

Користування транспортним засобом, у якому відсутні аптечка, вогнегасник чи знак аварійної зупинки, вважається порушенням Правил дорожнього руху.
У ПДР України зазначається, що водії повинні мати в автомобілі аптечку, знак аварійної зупинки та вогнегасник.

Якщо у водія відсутня аптечка, поліцейські можуть звинуватити його у порушенні ПДР та виписати штраф у розмірі 340 гривень. Це порушення найчастіше кваліфікують за частиною 1 статті 121 КУпАП, висуваючи звинувачення в тому, що водій керує автомобілем, який має технічну несправність (відсутність аптечки), при якій експлуатація транспортного засобу заборонена. Проте тут є певні нюанси.

Відсутність аптечки і вогнегасника у приватному авто (яке не використовується для надання послуг з перевезення пасажирів) тягне за собою лише попередження.

У жодному нормативному документі не передбачена окрема відповідальність за водіння без аптечки приватного автомобіля. Це прописано в статті 125 КУпАП.

А от відсутність аптечки у ТЗ, який використовується для надання послуг з перевезення пасажирів, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 680 гривень.

Повторне порушення протягом року тягне за собою позбавлення водійських прав на строк від трьох до шести місяців або адміністративний арешт на строк від п’яти до десяти діб.

14 вересня 2022 | Категорія: Юридична консультація

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації