Вхід | Реєстрація

Правила етикету, яких потрібно дотримуватися кожному

Основні правила поведінки, прийняті суспільством, називаються етикетом.

Ці правила прості, їх неважко запам’ятати, але головне — не забувати застосовувати їх у повсякденному житті.

— Основне правило можна сформулювати так: переваги мають: жінки — перед чоловіками, старші — перед молодшими, інваліди або хворі — перед здоровими, начальники — перед підлеглими. Вони вирішують, чи починати з ким-небудь розмову, першими заходять до кімнати і т. д. При знайомстві чинять навпаки: спочатку називають дівчині ім’я хлопця, старшому — ім’я молодшого, начальнику — ім’я підлеглого.

— Багатьох дуже поширених поганих звичок необхідно позбуватися. Наприклад, чоловікові недозволено курити в присутності жінки без її дозволу.

— Поганою ознакою вважаються погано доглянуті руки. Нігті мають бути не дуже короткими. Обгризати нігті — неприпустимо. Безумовно, вони повинні бути завжди чистими, але чистити нігті у товаристві просто непристойно, як і довбатися у вухах.

— У багатьох є звичка розчісувати волосся, перебуваючи у товаристві інших. Але розчісувати волосся, перебуваючи у товаристві інших людей, це верх непристойності, особливо за столом!

— Погана звичка — прочищати ніс, голосно сякаючись, коли знаходишся у товаристві. Якщо вам конче необхідно висякатися, то виберіть підходящий момент, відверніться убік. Мабуть, зайве нагадувати, що носову хустку можна використовувати лише чисту.

— Негарно ходити похмурим або заглибленим у роздуми. Не показуйте на людях свого поганого настрою. Привітний погляд прикрашає будь-яке обличчя.

— Під час розмови не штовхайте «по-дружньому» для певності свого співбесідника ліктями. Не поляскуйте співбесідника «ніжно» по плечу. Не хапайте за рукав чи ґудзик. Ведучи розмову, не жестикулюйте, не бризкайте слиною — це непристойно і негігієнічно. Недоречний і голосний сміх, що привертає увагу.

 

Вітання. Хто повинен вітатися першим?

При зустрічі зі знайомими людьми, з котрими ви хочете поговорити, неодмінно привітайтеся. Заведено вітатися не тільки зі знайомими, а й з людьми, котрі мешкають по сусідству. За встановленим звичаєм, першим вітається чоловік з жінкою, молодший зі старшим, підлеглий з начальником. Зі знайомими людьми вітайтеся не тільки тоді, коли ви впевнені у тому, що вони вас бачать, а й тоді, коли ви не впевнені, чи помітять вони ваше вітання. Не біда, якщо ви у такому випадку не одержите відповіді.

Гості повинні першими вітатися до господарів. Якщо ви прийшли у гості, а компанія вже зібралася, то голосно і чітко вимовте загальне привітання.

 

Коли говорять «ти», а коли — «ви»?

У минулому писалися цілі трактати про те, як люди мають звертатися одне до одного. У наші дні це питання вже не видається таким складним. «Ти» звичайно кажуть одне одному родичі, друзі, співробітники-приятелі, діти. Дорослі, зрозуміло, звертаються до дітей на «ти». Є люди, які думають, що звернення на «ти» дає їм право бути розв’язними. Це глибоко хибна думка. На «ви» звертаються до всіх незнайомих та старших від тебе людей.

 

Правила етикету телефонних розмов

Не варто нагадувати, що для розмов по телефону підходить не будь-який час. Не слід телефонувати знайомим рано-вранці чи пізно ввечері, а тим більше — вночі.

Починаючи розмову, не забудьте привітатися, а закінчуючи — попрощатися. Якщо у вас гості і раптом задзвонив телефон, зведіть розмову до мінімуму.

Окрема тема — це спілкування по телефону у людних місцях та громадському транспорті. Пам’ятайте, що всім пасажирам транспорту або колегам на роботі зовсім не обов’язково бути учасником вашої розмови з товаришем. Коли вам хтось телефонує, а ви знаходитесь у компанії, то відповідати на дзвінок можна, попередньо вибачившись перед присутніми.

 

Як уникнути конфузів за столом

Знання столового етикету вирізняє культурну, виховану людину. Звичайно, позитивний настрій і доброзичлива усмішка часто важливіше етикету, але все ж іноді й правила знати потрібно, особливо якщо серед гостей не тільки друзі, але й потенційні партнери, і це не сімейна вечеря, а офіційний прийом.

— Сидіти за столом треба прямо, ні в якому разі не нагинаючись над тарілкою. Лікті на стіл не кладуть, хоча для жінок у цьому сенсі є невелике виключення: іноді допустимо обпертися однією рукою на стіл.

— Серветку на самому початку слід розправити і покласти на коліна. Запам’ятайте, що тканинна серветка не призначена для витирання губ — для цього використовують паперові серветки.

— Якщо ви в ресторані, то вивчає меню і висловлює свої побажання спочатку жінка, а замовлення офіціанту робить чоловік.

— Не варто приступати до першого частування, поки воно не буде запропоноване всім гостям.
— Брати і віддавати тарілки слід направо від себе.

— Сидячи праворуч від жінки, чоловік наливає вино лівою рукою, але якщо пляшка тільки що відкрита, він повинен спочатку налити трохи собі.

— Не варто накладати їжу на виделку за допомогою ножа, а вже їсти з ножа взагалі неприпустимо.

— Якщо супу в тарілці залишилося мало, її нахиляють від себе і збирають ложкою залишки.

— Мабуть, самий великий конфуз за столом — накладати їжу з загального посуду своєю виделкою або ложкою. Не соромтеся попросити хазяйку або офіціанта принести для цього ще один прилад, якщо його забули покласти поруч.

— Постарайтеся з’їсти блюдо зі своєї тарілки до кінця, щоб не образити господиню. При цьому ні в якому разі не варто збирати залишки їжі шматочком хліба.

— Якщо ви забруднили одяг, то теж намагайтесь не привертати до себе зайвої уваги, краще непомітно витріть пляму хусткою.

— Встаючи з-за столу, не забудьте подякувати за частування, не критикуйте страви і не давайте своїх порад щодо їхнього приготування — це неввічливо.

Кожна культурна людина повинна не тільки знати основні норми етикету і дотримуватися їх, але й розуміти необхідність визначених правил взаємин між людьми.Автор: Підготувала Оксана Левченко
24 травня 2013 | Категорія: Суспільство

1. цп вц АПГ 8Е ВЕФ ВШ / 14 травня 2016, 12:27

Коментар видалено за порушення пункту 2.3 Правил користування сайтом
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації