Порівняння металевих та керамічних брекетів: чи варто переплачувати за ортодонтичне лікування?
Кожна брекет-система має свої переваги і недоліки. При цьому кожна з них чудово справляється зі своєю функцією — вирівнює положення зубів і коригує прикус.
Вибрати брекети складно. У цій статті ортодонт київської стоматології D.Ante Анна Ракша розповість про переваги кожної системи та ситуації, коли їх варто встановлювати.
Тривалість лікування
Металеві брекети ефективніші за керамічні, відповідно, тривалість лікування менша.
Тому, якщо у вас у пріоритеті швидке виправлення прикусу чи положення зубів — металева брекет-система більше підходить.
Естетика
За цим критерієм металева система програє керамічній.
Кераміка менш помітна на зубах.
При цьому важливо розуміти: якщо вам важлива естетика більше, ніж швидкість лікування, кераміка — хороший, але не найкращий варіант. Наприклад, можна встановити сапфірові брекети: вони на 40% дорожчі за металеві, але виглядають максимально естетично.
Хороша естетика керамічних брекетів, порівняно з металевими, має і інший бік: кераміка може забарвлюватися від продуктів харчування та напоїв. Відповідно, брекети можуть змінити зовнішній вигляд під час лікування.
Крихкість конструкції
Металеві брекети найміцніші.
Але це відносний критерій для вибору конструкції: при правильному догляді за ротовою порожниною та дотриманні рекомендацій лікаря під час лікування ймовірність того, що один із брекетів відклеїться — зводиться до нуля.
Вартість брекетів
Металеві — найдешевші. Керамічна брекет-система обійдеться приблизно на 20% дорожче.
Тому, якщо вартість брекетів важливіша, ніж естетика усмішки під час лікування, краще вибрати металеву конструкцію.
Тож яку систему вибрати?
Все залежить від того, який фактор є ключовим для вас.
Наприклад, якщо у вас обмежений бюджет та важлива ефективність лікування, краще встановити металеву конструкцію. У той же час, якщо ви соромитеся, що брекети будуть помічати оточуючі, краще встановити керамічні брекети або сапфірові, тому що вони менш помітні.
При цьому важливо розуміти, що фактори, які ми розглянули у статті, не є ключовими при виборі системи. Не менш важливою є думка лікаря-ортодонта, який може порадити ту чи іншу конструкцію для ефективності лікування.
З усього цього можна зробити висновок, що пацієнт може віддати перевагу певній брекет-системі, але яку саме встановити потрібно визначати з лікарем.
Якщо у вас залишилися питання по брекет-системам, ви можете записатися на консультацію до ортодонта стоматологічної клініки D.Ante. Ми допоможемо визначитися, яка конструкція підходить саме для вас.