- Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям? - Selena2017
10 листопада, 18:20
На тему: Підприємця із Кобеляк засудили за незаконну вирубку дерев - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:58
На тему: Міська рада поновила Дмитра Жугана на посаді - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:57
На тему: У Кобеляках загорілася церква - Dikaia
28 жовтня, 11:48
На тему: Зимняя куртка – женственно и функционально
Відпустка підприємця
Чи звільняється підприємець від податкових зобов`язань на період відпустки залежить від обраної ним системи оподаткування.
Податковий кодекс України не передбачає будь-яких пільг по сплаті податків для тих підприємців, які застосовують загальну систему оподаткування і пішли у відпустку. І от чому…
Якщо загальник працює без використання найманої праці, - доходів в цей період він не отримає, тому зменшить податкові зобов'язання з податку на доходи. Якщо загальносистемник має найманців, - то, зрозуміло, що його господарська діяльність на період відпуски не припиняється, працівники за відсутності роботодавця продовжують плідно трудитися і отримувати прибутки. Таким чином, незважаючи на те, що підприємець, наприклад, увесь травень був у відпустці, доходи від його діяльності отримано і щоквартальний авансовий платіж повинен своєчасно надійти до бюджету (термін його сплати – до 15 травня).
Інша справа з єдинниками… Відповідно до ст. 295 Податкового кодексу платники єдиного податку першої та другої груп, які не використовують працю найманих робітників, звільняються від сплати єдиного податку на один календарний місяць року на час відпустки. Звернімо увагу на те, що відпустка підприємця прив'язана до календарного місяця. Отже, підприємець не може оформити відпустку, наприклад з 25-го числа одного місяця по 25-е число наступного (як це дозволено найманим працівникам). Не можна піти у відпустку і на півмісяця. Щоб не сплачувати податок, відпустку слід оформляти на весь календарний місяць.
Крім того, ст. 298 все того ж кодексу визначено, що інформацію про період щорічної відпустки підприємцю-єдиннику слід надати до податкового органу у формі заяви довільної форми. Термін подачі такої заяви законодавством не встановлено. Краще, звичайно, її подати до початку відпустки. У даному випадку підприємець не зможе порушити термін сплати авансових платежів. Якщо ж авансовий внесок за місяць, у якому підприємець планує відпустку вже сплачено, - така сума за заявою підприємця підлягає зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з єдиного податку.