Вхід | Реєстрація

Відпустка підприємця

Чи звільняється підприємець від податкових зобов`язань на період відпустки залежить від обраної ним системи оподаткування.

Податковий кодекс України не передбачає будь-яких пільг по сплаті податків для тих підприємців, які застосовують загальну систему оподаткування і пішли у відпустку. І от чому…

Якщо загальник працює без використання найманої праці, - доходів в цей період він не отримає, тому зменшить податкові зобов'язання з податку на доходи. Якщо загальносистемник має найманців, - то, зрозуміло, що його господарська діяльність на період відпуски не припиняється, працівники за відсутності роботодавця продовжують плідно трудитися і отримувати прибутки. Таким чином, незважаючи на те, що підприємець, наприклад, увесь травень був у відпустці, доходи від його діяльності отримано і щоквартальний авансовий платіж повинен своєчасно надійти до бюджету (термін його сплати – до 15 травня).

Інша справа з єдинниками… Відповідно до ст. 295 Податкового кодексу платники єдиного податку першої та другої груп, які не використовують працю найманих робітників, звільняються від сплати єдиного податку на один календарний місяць року на час відпустки. Звернімо увагу на те, що відпустка підприємця прив'язана до календарного місяця. Отже, підприємець не може оформити відпустку, наприклад з 25-го числа одного місяця по 25-е число наступного (як це дозволено найманим працівникам). Не можна піти у відпустку і на півмісяця. Щоб не сплачувати податок, відпустку слід оформляти на весь календарний місяць.

Крім того, ст. 298 все того ж кодексу визначено, що інформацію про період щорічної відпустки підприємцю-єдиннику слід надати до податкового органу у формі заяви довільної форми. Термін подачі такої заяви законодавством не встановлено. Краще, звичайно, її подати до початку відпустки. У даному випадку підприємець не зможе порушити термін сплати авансових платежів. Якщо ж авансовий внесок за місяць, у якому підприємець планує відпустку вже сплачено, - така сума за заявою підприємця підлягає зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з єдиного податку.Автор: Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю Кременчуцької ОДПІ
12 червня 2013 | Категорія: Юридична консультація

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації