Вхід | Реєстрація

Основні поломки та несправності холодильників

Для спрощення діагностики деякі сучасні вбудовані холодильники та морозилки відображають коди помилок на зручних дисплеях (уважно вивчайте інструкцію до агрегату). Але такої інформації буває недостатньо: помилка може вказувати на декілька можливих поломок. Всі їх варіанти можна розділити на два види: механічні та електричні.

Холодильник погано морозить чи взагалі не морозить

Якщо холодильник hisense погано морозить, можливо, стався витік холодоагенту. Рідше трапляється засмічення капілярного трубопроводу.

Ще причина – погано відрегульований термостат. Може статися, навесні чи влітку ви виявите, що міні холодильник раптом починає погано охолоджувати. Це пов'язано з температурою навколишнього повітря, яка зі зрозумілих причин відрізняється від зимової, і морозилка вже не може «остудити» продукти до необхідної температури. В цьому випадку достатньо збільшити потужність, і проблема має бути усунена.

Пошкоджений двигун вентилятора також може спричинити аналогічну проблему. Потім під час роботи холодильника температура не розподіляється належним чином усередині приладу. Щоб діагностувати проблему з вентилятором, спершу перевірте проводку на наявність несправності. Ще однією ознакою проблем може бути шум вентилятора, який перевищує нормальний.

Проблема поганої заморозки також може бути викликана розташуванням холодильника вбудованого, якщо він, наприклад, знаходиться надто близько до обігрівача або іншого джерела тепла (плита, посудомийна машина). Це підвищує температуру у навколишньому середовищі. Холодильники, ціна яких достатньо велика, в ідеалі повинні бути розташований у місці, де вони більшу частину дня перебувають в тіні, і в жодному разі – не поруч із обігрівачем.

Також необхідно витримувати достатню відстань між, наприклад, двокамерними холодильниками та іншими предметами меблів й стінкою кімнати. Повітря має вільно «гуляти», особливо навколо задньої частини агрегату. Рекомендовані відстані становлять: 2 см збоку і щонайменше 5 см позаду.

Холодильник не вмикається

Перш, ніж почати шукати причини в компонентах самого пристрою, переконайтеся, що пристрій має доступ до електрики. Варто перевірити наявність електрики в розетці, до якої підключено обладнання. Другий момент, на який слід звернути увагу – це можлива несправність або коротке замикання в електронній системі пристрою. Навіть маленька несправність – незначне пошкодження кабелю або неправильне підключення призведе до відсутності живлення у холодильнику.

Ще одна поширена проблема, через яку холодильник або морозильник не вмикається – це несправний термостат. Холодильна система холодильника складається з кількох компонентів. Це: агрегат (він же компресор), конденсатор, випарник, капіляр, датчик температури та термостат. Останній є одним із найважливіших у всій холодильній системі. Його завдання – запускати компресор при підвищенні температури та вимикати агрегат, коли повітря всередині холодильника охолоне до відповідного рівня. Якщо термостат несправний, результатом буде занадто частий запуск компресора – або, навпаки, він взагалі не запуститься. Будь-яка з цих ситуацій невигідна і може призвести до подальшої відмови обладнання.

Холодильник сильно гуде, тріщить

Іноді немає причин для занепокоєння. Наприклад, може статися так, що холодильник починає видавати дивні звуки, такі, як стукіт, тріск. Можливо, це побічний ефект теплового розширення матеріалів. Холод викликає усадку, що може виявлятися незвичайними звуками.

Якщо у вас склалося враження, що холодильник вирує або ніби «дихає», теж все гаразд. Ці дивні звуки викликані рухом охолоджуючих газів, що перетворюються на рідину всередині системи охолодження.

Вентилятор теж інколи створює шум. Причина – знос мотора або розсихання компенсаторів.

Холодильник підтікає

Іноді підтікає вода навіть у новому холодильнику. Вона або накопичується в камері охолодження, або застигає на задній стінці. Є багато причин для цього.

Чому підтікає морозильна камера? Причиною появи води на підлозі агрегату найчастіше є волога, що сконденсувалася. Причини замерзання ми вже виклали вище, проте вода на дні холодильника може сигналізувати про те, що отвір, через який з холодильника виходить конденсат, засмітився (стосується холодильників з технологією No Frost). В цьому випадку достатньо проколоти заблокований отвір, наприклад, спицею.

Однією з причин є забитий злив (також відомий як конденсатор) або, що ще гірше, зливна трубка. Холодильники мають спеціальні отвори, в які спрямовується конденсат. Їхнє завдання – не допустити розмноження льоду в холодильній камері. Якщо злив засмітиться, вода залишиться. Це легко помітити, тому що навколо нього утворюється невелика калюжка.

Іноді в холодильнику може накопичуватися вода через високу внутрішню температуру. Можливо, причина у тому, що техніка перевантажена їжею, а температурні параметри не підібрані до неї. Іноді, щоправда, причини можуть бути іншими – наприклад, в холодильник потрапляє тепле повітря.

Інші несправності холодильників

Якщо у вас агрегат, оснащений технологією антифризу (так звані холодильники nofrost), не повинно бути, щоб на стінках утворювався шар льоду. Якщо це станеться, можливо, ви припускаєтеся незначних помилок при використанні. Обмороження викликається підвищеною конденсацією вологи. Це може статися, наприклад, коли ви занадто часто відкриваєте холодильник, кладете в нього ще теплі продукти і т. д. Щоб запобігти конденсації вологи, кладіть такі продукти, як фрукти, овочі або м'ясо, у висувну скриньку.

Якщо навіть така зміна навичок не допомагає, і холодильник продовжує морозити, можливо, зносився ущільнювач. Заміну має запропонувати виробник вашої моделі, і ви легко зможете замінити її самостійно, не викликаючи фахівця.

У випадку окремої морозильної камери не варто допускати, щоб шар льоду на стінках заходив занадто далеко. Розморожуйте морозильник не рідше одного разу на рік або щоразу, коли товщина шару льоду у морозилці досягає чотирьох міліметрів.

Вібрації холодильника можуть мати походження, дуже схоже на дивні шуми. Однак у цьому випадку це проблема, яку ви можете вирішити. Вібрація корпусу або вмісту холодильника викликає його неповний контакт із підлогою. Може статися так, що ви поставили його на якусь нерівність. Якщо він має регульовані ніжки, ви виграли, за допомогою спиртового рівня ви можете дуже точно вирівняти холодильник. Також допоможе підкладка – це має допомогти збалансувати холодильник.

Якщо холодильник, як і раніше, вібрує, це може вказувати на іншу проблему – зношений вентилятор. В такому разі необхідно викликати фахівця, який подбає про його можливу заміну.

Як уникнути цих проблем заздалегідь

Будь-яка техніка має гарантійний термін – період, протягом якого безкоштовно проводиться ремонт або заміна несправного приладу. Тому, якщо ваш холодильник вийшов з ладу, краще не намагатися відремонтувати його самостійно. Втручання у роботу системи нефахівця може викликати незворотні наслідки, ремонти у разі виникнення яких не є рентабельними.

А щоб ваш агрегат функціонував довго та штатно, дотримуйтесь кількох рекомендацій, які підготували фахівці з ремонту.

  1. Якщо вирішили купити холодильник недорого, його необхідно розміщувати так, щоб він прийняв стійке положення. Неприпустимо, щоб ніжки хиталися. Крім того, потрібно встановити агрегат так, щоб він не стикався з меблями – щоб уникнути додаткових вібрацій.
  2. Якщо ви з будь-якої причини вимкнули прилад, не вставляйте відразу штекер у розетку. Зачекайте 5-7 хвилин і лише потім підключіть агрегат.
  3. Розморожувати необхідно всі холодильники, навіть найсучасніші, з системою No Frost. Неприпустимо відколювати лід, що «виріс» на стінках, гострими предметами – це може зашкодити емалі.
  4. Не припускайте підвищення вологості всередині холодильника та морозильної камери. Треба очищати спеціальний стік для води й не залишати в холодильнику нещільно закритий посуд із рідкою їжею або соковиті фрукти без упаковки.
  5. Не рідше 2-3 разів на рік мийте холодильник. Мити потрібно лише м'якою ганчіркою чи губкою без жорсткого покриття. Краще не використовувати речовини, що чистять, а просто додати у воду трохи мила.
  6. Зрештою, варто пам'ятати, що занадто багато несправностей холодильника може бути викликано неправильним використанням або налаштуванням техніки. Пристрій повинен бути розміщений вдалині від плити або варильної панелі, щоб він міг вільно відображати температуру. Крім того, дуже важливо регулярно чистити конденсатор, щоб на ньому не накопичувався пил, і розташовувати холодильник таким чином, щоб була достатня відстань від стіни.

Дотримуйтесь цих простих правил, і ваш агрегат буде працювати довгі роки.

Розміщено на правах реклами
20 жовтня 2022 | Категорія: Технології та ІТ

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації