Як правильно доглядати за шкіряним взуттям
Взуття з натуральної шкіри має багато переваг. Воно міцне, витривале, зручне та має гарний вигляд. Моделі з натуральних матеріалів чудово пропускають повітря та відрізняються еластичністю. Щоб зберегти всі ці властивості й не зіпсувати свою улюблену пару, потрібно знати основні правила догляду за натуральною шкірою.
Щоденний догляд
Натуральне взуття зазвичай має високу вартість, тому й вимагає особливого піклування. Для прикладу візьмемо шкіряні жіночі ботильйони. Основні правила щоденного догляду за ними:
- після вулиці обов’язково протерти пил та забруднення сухою ганчіркою;
- якщо забруднення сильні, варто їх змити водою, починаючи з підошви;
- для очищення не можна використовувати жорстку тканину чи губку, а також гарячу воду;
- у випадку, якщо залишилась зайва волога, її варто прибрати сухою тканиною;
- після ретельного очищення потрібно нанести спеціальний крем з відповідним кольором або прозорий, рекомендується це робити мінімум за годину до наступного походу на вулицю;
- для додаткового блиску крем можна розтерти спеціальною губкою.
Крім щоденного догляду є й інші ритуали, які допоможуть взуттю зберігатись в хорошому стані тривалий час.
Підготовка до сезону
Якщо ботильйони щойно куплені або просто цілий рік лежали в коробці, а лиш тепер настав час їх одягнути, то також варто провести певні процедури. Осіннє та весняне взуття рекомендується обробляти водовідштовхувальними кремами, навіть якщо воно саме по собі не промокає. Такі засоби допомагають зберегти початковий вигляд шкіри й не дають їй пересихати.
До моделей, що виготовлені з екзотичних видів шкіри, як-от змії, крокодила тощо, потрібно застосовувати спеціально розроблені засоби, які рекомендує виробник.
Наносити захисні креми/спреї потрібно заздалегідь, не безпосередньо перед виходом. Після того, як засіб повністю вбереться, залишки варто прибрати звичайною сухою ганчіркою чи губкою.
Догляд за лакованим взуттям
Лаковані ботильйони жіночі вимагають трохи іншого догляду, ніж звичайні шкіряні. Основні правила:
- пил витирати сухою або вологою ганчіркою/губкою;
- сильні забруднення можна очищувати ганчіркою та мильною водою або спеціальним взуттєвим шампунем;
- для збереження блиску рекомендується використовувати ворсисту тканину та спеціально розроблені для цього креми.
Лаковане взуття варто обробляти та очищати лише засобами, які для нього розроблені. Таким чином поверхня збереже свій блиск та гладкість на тривалий час.
Неважливо, скільки коштів було витрачено на нову пару взуття. Воно не буде мати гарного вигляду, якщо за ним правильно не доглядати. Знання та виконання елементарних правил щоденного та сезонного догляду допоможуть зберегти презентабельний вигляд на довгі роки.