- Selena2017
12 грудня, 17:54
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Що робити, коли зникли мобільний Інтернет і зв’язок
Як вирішувати таку проблема, нагадали в Держспецзв’язку, Державній службі надзвичайних ситуацій і Міністерстві цифрової трансформації України.
Так, проблеми можуть бути лише з одним оператором мобільного зв’язку (пошкоджена вежа, обладнання, перенавантаження), тому рекомендовано мати при собі SIM-карти інших операторів із поповненим рахунком.
Українські оператори Vodafone, Київстар і lifecell дозволять перемикатися між мережами, щоб лишатися на зв’язку. У випадку, коли мережа вашого оператора недоступна, можна перемикатися на інших операторів.
Щоб під’єднатися до мережі іншого оператора, потрібно:
- відключити автовибір мережі (на Android: налаштування — мобільна мережа (чи підключення) — оператор, на iOS: параметри — стільникові дані — вибір мережі;
- знайти й вибрати доступну мережу;
- якщо зареєструватися не вдалося, спробувати ще раз або вибрати іншу мережу;
- перевірити можливість вихідного дзвінка, SMS.
Тарифікація зберігається відповідно до тарифного плану вашого оператора. Однак раз на день намагайтеся повернутися до мережі свого оператора.
Держспецзв’язку рекомендує обмежити споживання мобільного Інтернету до мінімуму:
- використовуйте мережі Wi-Fi, якщо є така можливість;
- за можливості відмовтесь від відео на користь текстових форматів;
- віддавайте перевагу текстовим повідомленням перед дзвінками та відеодзвінками;
- скоротіть всі розмови до мінімуму, адже, можливо, у цей самий час хтось намагається використати мережу, щоб викликати рятувальників або швидку;
- встановіть обмеження трафіку в налаштуваннях застосунків, найменшу роздільну здатність в налаштуваннях відео на Youtube;
- вимкніть режим автоматичного завантаження медіафайлів у месенджерах: Налаштування месенджера. Дані та сховище або Медіафайли. Вимкніть опцію «Фонове завантаження»/у розділі «Через мобільну мережу» вимкніть «Автозавантаження медіа».
- завантажте всю необхідну інформацію в пам’ять смартфона або запишіть на папірці.
- заздалегідь встановити на телефон месенджери, які працюють за принципом рації, щоб тримати зв’язок, якщо зникне мережа. Наприклад: Voxer Walkie Talkie, Walkie Talkie, Two Way: Walkie Talkie, Bridgefy. Радіус роботи таких застосунків залежить від покоління Bluetooth та перешкод для сигналу (до 60–100 м). Домовтесь про використання одного додатку із сусідами, щоб бути на зв’язку.