Як доглядати за хромованими змішувачами, щоб вони блищали як нові?
Хромоване покриття легко зіпсувати сильним очищувачем чи жорсткою губкою. При неправильному догляді глянцевий хром швидко покривається павутиною подряпин та втрачає блиск. Зазвичай виробники змішувачів детально розписують, як обслуговувати механізм та доглядати за поверхнею. Ми розповімо про поради компанії Hansgrohe щодо догляду за хромованими покриттями.
Найперше технологи бренду радять не допускати серйозних забруднень змішувача. Краще одразу протерти поверхню від слідів мила чи зубної пасти, не чекаючи поки плями засохнуть. Так ви рідше будете використовувати сильні очищувачі, які шкодять поверхні змішувача, вашим рукам та довкіллю. Компанія Hansgrohe розробила декілька порад для догляду за кранами із хромованим покриттям:
- Головним інструментом догляду за змішувачами та душовою системою має стати бавовняна серветка. Сухою вона добре витирає відбитки пальців, а зволоженою очищує мильні розводи та інші забруднення.
- Для видалення більш серйозних забруднень, наприклад вапнякового нальоту, варто використовувати очищувач на основі лимонної кислоти. Це єдиний вид кислоти, який не шкодить хрому. Нанесіть розчин на ганчірку та протріть поверхню.
- Розпилювати очищувач на корпус варто лише у випадках, коли наліт не можна видалити протиранням. Важливо не залишати розчин на змішувачі, а після очищення промивати поверхню водою.
- Суху бавовняну серветку також можна використовувати для полірування поверхні, щоб крани мали вигляд, ніби щойно з магазину.
Чим безпечно чистити хромовані поверхні?
Щоб хромовані крани блищали як нові, менеджери магазину сантехніки https://www.santechshara.ua/ також радять очищувати їх засобами, у складі яких є лимонна кислота. Вона бережно розчиняє вапняковий та мильний наліт, але не шкодить хрому. Чого не скажеш про соляну та фосфорну кислоту, які роз'їдають покриття та призводять до окислення металу. Не використовуйте універсальні розчини для сантехніки чи засоби для чищення унітаза, якщо не хочете, щоб ваші крани покрились чорним нальотом.
Агресивні очисники роз'їдають метал та роблять його поверхню пористою. Тому на корпусі збирається ще більше вапнякового нальоту, а звичайні забруднення від мила чи зубної пасти щоразу важче відчищаються. До агресивних речовин також належить харчова сода та оцет — улюблені народні засоби. Сода досить абразивна, тому залишає подряпини, які особливо добре видно на глянцевих покриттях. А оцет окислює метал, тому він чорніє.
Що таке аератор і чому його треба чистити?
Аератор — це насадка на кінці виливу, яка насичує потік води киснем та робить його м'якшим. Сіточка також заримує бруд і часточки іржі. З часом аератор покривається вапняковим нальотом, що погіршує подачу води та збільшує тиск у корпусі крана. Більшість аераторів легко викрутити рукою, але для деяких доведеться скористатись розвідним ключем. Зніміть насадку, промийте під проточною водою та протріть поверхню губкою. Якщо аератор сильно забруднений вапняковим нальотом, замочіть його у лимонній кислоті та дочекайтесь поки вапняк розчиниться.