- Selena2017
12 грудня, 17:54
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Фікус почав скидати листя
Фікуси, особливо Бенджаміна, відрізняються тим, що при будь-якій помилці догляду рослина може скинути листя. Та досвідчені квітникарі відкрили кілька простих правил.
Протяг. Про те, що фікуси не люблять протягів, відомо багатьом. Та більшість квітникарів згадують, як виносили в теплу пору року горщик з рослиною на балкон або у двір, і нічого не сталося. Так, влітку фікуси можуть стояти на вулиці, і не влаштовують листопада, хоч втрачають окремі пластини. Взимку рослина буде ослаблена, бо знаходиться в стані відносного спокою, а протяги при провітрюванні холодні. Якщо додати тепле повітря в приміщенні, виходить додатковий стрес від перепаду температури, і рясне осипання листя.
Переставляння. Рослина цього не любить. Та коли фікус переміщують у період активного зростання, квітка, сповнена сил, зазвичай легко справляється зі стресовим фактором, втрачає кілька листочків, цим все і закінчується.
У період спокою ж фікуси стають особливо вразливими, тим більше — схильними до листопаду. Взимку і так вологість знижується через роботу опалювальних приладів, зменшується приплив свіжого повітря, а тут ще переїзд на нове місце.
Та найбільший стрес фікус відчуває через зміну освітлення, точніше — орієнтації щодо джерела світла. Якщо усе ж потрібно перенести квітку на нове місце, краще зробити це з мінімальними втратами:
- встромляють сірник в субстрат близько бортика, щоб відзначити, як саме стояла рослина на попередньому місці;
- переносячи на нове, ставлять фікус точно так, як раніше, щоб кут падіння світла не змінився;
- проблем уникнути не вийде, якщо перемістити квітку зі столу на підвіконня або навпаки.
Обприскування. Фікусам потрібна висока вологість, тим більше — взимку. При включених батареях або інших опалювальних приладах повітря стає особливо сухим, що саме по собі може стати причиною листопаду. Більшість квітникарів обприскує листя, причому якомога частіше.
Тут важливо враховувати температуру в приміщенні. Якщо вона 16° С або менше, потрібно розставити поруч з горщиками миски з водою, покласти на батарею мокрий махровий рушник. Робити що завгодно, але листя обприскувати не можна — чим нижче температура, тим швидше опаде листя.
Найбільше постраждає у дрібнолистих видів середня частина куща — там вегетативні органи сохнуть довше. Особливо небезпечно бризкати рослину ввечері або на ніч.
Крім відомих причин опадання листя фікуса, є банальні, очевидні, але на які квітникарі рідко звертають увагу. Якщо їх не брати до уваги, рослина взимку облисіє швидше, ніж від переливів або пересушування ґрунту.