Вхід | Реєстрація

Використання нейромереж: користь, особливості, недоліки

Штучний інтелект все ширше охоплює всі сфери життя. За його допомогою можна створювати тексти та зображення, але результат може бути неочікуваним.

Технології штучного інтелекту вриваються в усі сфери життя, включаючи творчість. Нейромережі можуть і текст скласти, і зображення намалювати, і навіть написати музику. Але чи так це гарно насправді? Багато хто відповість, що ні, адже тексти виходять безглуздими та безграмотними, а картинки надто сюрреалістичні, хоча вдалі екземпляри таки зустрічаються. Так що ж робити – користуватися інновацією чи відмовитися від неї?

Що таке нейромережа

В Інтернеті можна знайти чимало нейромереж, але якість результату їх використання викликає запитання. З іншого боку, не варто поспішати відмовлятися від штучного інтелекту, до того ж в певних напрямках він ефективно застосовується. Як приклад можна привести казино, де штучний інтелект аналізує ігрові автомати онлайн та поведінку гравців. Суть у тому, що такий інтелект навчається − хоча не сам, а за участю людини. Розробник прописує для мережі особливий алгоритм, а вона отримує та запам'ятовує інформацію. Так, для графічного інтелекту це виглядає приблизно так:

  • спеціаліст показує мережі фотографію собаки;

  • інтелект запам'ятовує;

  • розробник показує зображення іншої собаки;

  • мережа знову запам'ятовує;

  • так може повторюватися до безкінечності.

В результаті в пам’яті нейромережі залишаються всі картинки, які надалі підписуються як «Собака». Коли хтось попросить інтелект показати собаку, він знайде її картинку в базі за текстовим запитом і видасть одну з них або кілька. За таким принципом працює будь-яка нейромережа.

Нейросети створюються для розвитку штучного інтелекту, тобто в якості помічника людям. Найпростішим прикладом є чат-бот – той, що здатен «осмислити» написане людиною і надати хоч примітивну, але зрозумілу відповідь. Технології не стоять на місці, тому почали з'являтися більш досконалі мережі, заточені під певні завдання та сфери діяльності.

Як малюють нейромережі

Фактично тут немає нічого складного. До попереднього алгоритму додається команда створити картинку. Так, якщо написати нейромережі «розумний пухнастий на вигляд чорний кіт, який сидить в кімнаті», вона почне розбирати текст на складові: «розумний», «пухнастий», «на вигляд» тощо. Потім знайде збіг за кожним словом і почне все поєднувати.

Іноді на графічну нейромережу нападає «безумство»: вона починає створювати щось незрозуміле та навіть дике. Але різні мережі видають різний результат. Для деяких важлива повна відповідність картинки запиту, отже надсилається більш-менш точний результат. Інші пропонують кілька варіантів одночасно, з яких можна вибрати більш підходящий. Є мережі, що малюють оперативно, але менш точно. Або такі, що роблять це довго, проте детально.

Зі своїми завданнями справляються далеко не всі мережі. Іноді виходить щось лячне, іноді – чарівне, іноді – перше та друге одразу. Але у будь-якому випадку результат не буде відповідати запиту.

Використання нейромережі на сайтах

Будь-який штучний інтелект − чудовий інструмент для пошуку свіжих ідей та натхнення, адже фантазії мережам вистачає. Звісно, результати генерації слід не лише контролювати, а й корегувати, редагувати та правити. Але це має сенс.

Текстові нейромережі можуть легко створити простий опис товару або рекламний слоган. До того з текстами справи йдуть простіше, особливо якщо вони англійською. Графічні мережі здатні згенерувати незвичайну ілюстрацію, хоча фото товару ніякий штучний інтелект не зробить краще, ніж людина з фотоапаратом. Але якщо користувач часто створює картинки, наприклад для статей, він може отримати користь від такої мережі. Це також стосується логотипів: якщо такий не буде ідеальним, то принаймні людині буде запропоновано ідею, від якої можна відштовхуватися.

Розміщено на правах реклами
23 листопада 2022 | Категорія: Технології та ІТ

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації