- микола козак
сьогодні, 14:03
На тему: Чому хворим доводиться здавати аналізи за гроші? - микола козак
22 лютого, 09:24
На тему: Кобеляцька міськрада планує зайнятися собаками - samusrich
19 лютого, 18:18
На тему: Риба на зимівлі: де заборонено рибалити - samusrich
19 лютого, 18:17
На тему: Глобинський горе-рибалка «підзаробив» на кримінальну відповідальність - samusrich
19 лютого, 18:17
На тему: Біля села Світлогірське рибалка провалився під кригу
Як легко позбутися плісняви
Кімнатні рослини не так сильно схильні до різних захворювань, як ті, що ростуть у відкритому ґрунті, але все ж мають цілу купу дошкульних проблем. Одна з них — пліснява, що з’являється в горщику. Розпізнати цю хворобу досить просто, вона виглядає як білий пухнастий наліт на поверхні землі.
Її часто плутають з вапняним осадом, який може утворюватись через полив жорсткою водою. Осад — це теж погано, але пліснява є згубною для рослин і потребує негайної боротьби. Тим більше, що ці грибки, зокрема їхні спори, можуть нашкодити також і людям. Хороша новина полягає в тому, що боротись із цією напастю можна підручними засобами і без токсичної хімії.
Цвіль на поверхні субстрату найчастіше з’являється в холодну пору року, коли висока вологість і брак сонячного світла створюють сприятливі умови для розвитку грибків. Забавно, що боротись із нею допомагає спеція, яку теж вважають «зимовою». Ключовий інгредієнт глінтвейнів та яблучних пирогів — кориця.
Протимікробні, протигрибкові та противірусні властивості їй додає те ж, що забезпечує характерний приємний запах і смак цієї спеції. Це ефірні олії, які містять коричний альдегід — потужний природний фунгіцид.
Протигрибковою присипкою може бути звичайний коричний порошок, який можна купити в будь-якому супермаркеті. Його цілком достатньо, щоби подолати проблему.
Для початку зберіть весь білий пліснявий наліт з поверхні субстрату. Далі можна присипати рослину свіжим ґрунтом і внести добрива. А вже після цього – посипати землю корицею. Ще краще буде змішати її з верхнім шаром ґрунту. Але не переборщіть. Завелика кількість кориці може завдати рослині шкоди. У разі ж, якщо, плісняви у горщику справді багато, краще пересадити квітку в свіжий незаражений субстрат.