Лікування нетримання сечі 3 основних методи
Інконтиненція чи нетримання сечі — захворювання, яке спричинює багато незручностей. Найчастіше на цю недугу страждають жінки, хоча й у 6–7% чоловіків вона теж зустрічається. Так відбувається через різницю в будові сечостатевої системи.
Нетримання сечі не просто погіршує якість життя, а призводить до психоемоційних проблем, що позначаються на всіх сферах життя — сім'ї, соціальній активності, професійній діяльності. Прикутій до туалету людині складно зберігати гарний настрій.
На думку лікарів, якби пацієнти зверталися по допомогу з появою перших симптомів, проблема не була б такою гострою. Правильно підібрані ліки від нетримання сечі, фізичні вправи та фізіопроцедури дозволяють звести неприємні прояви хвороби до мінімуму або й зовсім їх позбутися. Препарати проти недуги можна купити в мережі «Аптека Доброго Дня» за доступними цінами.
Нетримання сечі: яким воно буває
Лікарі виділяють декілька типів захворювання:
- Імперативне. Виникає внаслідок гіперактивного сечового міхура — пацієнт не здатний стримати сильний та раптовий позив до туалету, що спричинений порушенням іннервації сечового міхура.
- Стресове. Є наслідком ослаблення сфінктера сечового міхура та підвищення внутрішньочеревного тиску. Таке нетримання зазвичай проявляється при фізичних вправах чи навантаженнях, чханні, сильному кашлі, раптовому переляку або різкому поштовху.
- Енурез. Мимовільне сечовипускання під час сну, спричинене порушеннями у роботі нервової системи.
- Ситуаційне. Виявляється при сильному сміху, статевому акті, захопленості будь-яким процесом. Людина просто не відчуває сигналів сечового міхура та не встигає вчасно відреагувати.
- Комбіноване. Поєднання кількох з названих вище причин.
В окрему групу також заведено виділяти інконтиненцію у людей із порушеннями когнітивних здібностей, вадами зору та інших пацієнтів з обмеженими можливостями.
Способи лікування
За перших проявів нетримання сечі важливо записатися на консультацію до лікаря. Він визначить тип нетримання та обере найефективніший спосіб лікування. Будь-яке нетримання сечі лікується хірургічно, медикаментозно та із застосуванням безопераційних методів. Останні включають:
- тренування сечового міхура шляхом планових походів у туалет із поступовим збільшенням інтервалів між ними;
- фізіотерапію, що допомагає зміцнювати м'язи — мікроструми, електромагнітні імпульси, прогрівання;
- вправи для тренування м'язів — зміцнення преса, вправи Кегеля.
Хірургічне втручання проводиться лише у крайньому разі, коли інші методи виявляються неефективними. У сучасній медицині застосовуються малоінвазивні методи, наприклад, накладання синтетичної петлі. Після такого втручання додому можна вирушати вже наступного дня.
Найбільш поширена медикаментозна терапія, що проводиться як самостійно, так і в комбінації з фізичними вправами. Для лікування нетримання сечі лікарі зазвичай прописують антидепресанти та спазмолітики, основне завдання яких розслабити нервову систему та погасити необґрунтовані позиви до сечовипускання.
Таке лікування займає не менше як місяць, а препарати та їх дозування призначає лише лікар. В аптеці «АДД» ви знайдете всі необхідні препарати з урахуванням діагнозу, який поставив фахівець. На додаток до таблеток обов'язково пройдіть курс фізіотерапії та регулярно виконуйте вправи, що зміцнюють специфічні м’язи — так впоратися з проблемою вийде швидше.