- psevdonimb
17 січня, 20:39
На тему: Тепер вас дуритимуть не лише люди - karamelka
9 січня, 19:13
На тему: Як прискорити ріст волосся - anna000000
9 січня, 01:53
На тему: Дива з білбордами, або Тут мала б бути соціальна реклама - Чудо Юдо
8 січня, 09:50
На тему: Обережно! Села закриваються! - pis
6 січня, 17:38
На тему: Мачтовый подъемник: конструкция и преимущества при эксплуатации
Як під’єднати інвертор до акумулятора
Інвертор з автомобільним акумулятором — потрібна річ під час довготривалих вимкнень електроенергії. Брендові портативні зарядні станції не кожному по кишені. А зібрати домашній варіант цілком реально. Для цього знадобиться автомобільний інвертор, акумулятор свинцево-кислотний або гелевий на 12 В (рекомендовано тяговий, а не стартерний), зарядний пристрій 14.4В.
Для початку розберемось із нюансами, з якими може зіткнутись майбутній власник такого причандалля. Як підключати, чому не потрібно боятись модифікованої синусоїди, для чого використовувати послідовне з’єднання і який оптимальний струм зарядки?
Синусоїда інвертора. Нормальна синусоїда. Дорогий тип інверторів, що симулює ідеальні умови звичайної електричної мережі. Будь-який побутовий прилад працюватиме без відхилень. Цей тип перетворювачів можна підключати практично до всіх пристроїв, що працюють від напруги 220 В.
Модифікована синусоїда. Вона має невеликі відхилення в напрузі. Ці інвертори не годяться лише для підключення високоточних медичних і вимірювальних приладів. Звичайну побутову техніку можна використовувати з таким видом перетворювачів.
Порядок увімкнення техніки. Для стабільної роботи варто дотримуватись елементарних правил. Переконайтесь, що клеми акумулятора міцно зафіксовані. Обов’язково вмикайте спочатку інвертор, а потім телевізор, холодильник чи іншу техніку. Деякі виробники електроніки/побутового обладнання економлять на всьому. Техніка може виявитись дуже чутливою, тому для безпеки дотримуйтеся цих рекомендацій.
Заряджання акумулятора. Що роботи, коли акумулятор розрядився? Поповнити запас енергії свинцево-кислотного акумулятора можна з допомогою автомобільних зарядних пристроїв. Зазвичай вони працюють з напругою 14.4В. Заряджаються такі АКБ довго. Надто великий струм зарядки нашкодить батареї. Оптимальним значенням є 5-15 А. Для найбільших моделей (100+ Аг) є потужніші пускозарядні пристрої.
Зарядити АКБ дуже просто. Найголовніше не переплутати «+» і «-». Спочатку підключаємо клеми. Перевіряємо, чи надійно вони зафіксовані. Необхідно забезпечити якісний контакт. Тоді вмикаємо пристрій у розетку. Автомобільною зарядкою можна заряджати тягові та стартерні акумулятори.
Підвищення вхідної напруги. Деякі моделі інверторів працюють з напругою 24 В чи 48 В. Це дозволяє знизити енергетичні втрати. Перетворення енергії з 12 В до 220 В не настільки ефективне, як, наприклад, 48>220V. Але для цього власнику знадобляться кілька акумуляторів.
Послідовне з’єднання акумуляторів підвищує напругу. Достатньо послідовно приєднати «+» першого акумулятора до «-» другого. Потім підключаємо інвертор до вільних клем, тобто «-» першого акумулятора і «+» другого. Так користувач отримає 24 В. Якщо потрібно 48 В, то все аналогічно.
Паралельне з’єднання акумуляторів збільшує ємність. Паралельно підключаємо клеми одного типу. Це дозволить збільшити ємність батареї в кілька разів.
Яку потужність інвертора вибрати? Для заряджання смартфонів, ноутбуків, повербанків достатньо буде дешевого інвертора до 400-500 Вт. Він зможе видати достатньо потужності для одночасного заряджання багатьох портативних девайсів. Також він зможе живити освітлення в кімнаті, телевізор, іншу невимогливу техніку тощо.
Щоб увімкнути побутову техніку, доведеться пошукати потужнішу модель. Під час запуску деякі прилади споживають пікове значення електроенергії. Тому беремо інвертор із запасом. Більшості достатньо буде 1000-2000 Вт.
Найпотужніші моделі на кілька кіловатів зможуть живити всю енергосистему будівлі. Але зауважте, такі інвертори коштують чимало (особливо в цей період) і потребують сильного акумулятора. Бажано використовувати батареї з послідовно-паралельним з’єднанням.
При покупці автомобільних DC-AC перетворювачів рекомендується точно визначити, які прилади будуть використовуватися найчастіше. Потужність інвертора повинна бути більшою, ніж у підключеного обладнання, причому значно. Пікове навантаження деяких приладів може досягати 200-300%.
При підключенні пристрою інвертор на 12V повинен мати хороший запас потужності. Наприклад, вмикати пилотяг потужністю 1900 Вт до інвертора 2000 Вт не рекомендовано. А холодильник 400 Вт до інвертора 1000 Вт цілком безпечно.