Вхід | Реєстрація

Вітаміни з морозилки

Згадуючи часи, коли повсюдно існували холодильники з крихітними морозильними камерами, у яких уміщалися лише пара порцій морозива та пачка пельменів, з полегшенням зітхаю — настала ера великих морозильних камер.

Якби раніше мені прийшло в голову запастися свіжозамороженими продуктами про запас, на зиму, у звичайній міській квартирі, то моя затія накрилася б мідним тазом. Зараз усе інакше: у багатьох квартирах з’явилися морозильні камери! У приватних будинках бувають рятівні льохи, де холодні підземні простори можуть забезпечити збереження цінних вітамінів, але з заморожуванням це не зрівняється.

На щастя, можна вибрати і купити будь-яку холодильну камеру — сейф для свіжозаморожених продуктів. Існує безліч двокамерних холодильників, суміщених із місткими морозильними камерами, що само по собі вельми зручно. Функціонувати вони можуть окремо, тобто, якщо знадобиться вимкнути камеру, холодильник спустошувати не доведеться і навпаки.

Об’єм холодильної камери дозволить заморозити багато ягід і фруктів, так що при помірному споживанні, їх може вистачити і до наступного врожаю.

Усі поживні речовини зберігаються в заморожених фруктах і ягодах набагато краще, ніж у консервованих, сушених або зацукрованих. Що стосується останніх, то краще не вживати їх зовсім. Усі ці соління-варення — справжнє знущання над вітамінами, а самі банки з ними, знаючі люди називають гробиками для овочів і фруктів.

М’ясо і риба теж помістяться в морозилці, але краще, якщо ви розмістите їх на інших полицях, адже запах ніхто не відміняв, а полуниця з рибним ароматом — явище не бажане.

 

Тара для заморожування

Найкраще заморожувати продукти в тарі невеликого розміру, тому що процес заморозки відбувається в ній швидше. Наприклад, якщо заморозити великий шматок варених грибів, то потім доведеться скористатися сокирою, щоб відокремити необхідну частину. Та якщо у вас велика сім’я і ви не лінуйтеся готувати для всіх, то потрібну порцію виберіть самі.

Зручно використовувати пластикові баночки з-під сметани, контейнера для морозива, сиру, звичайні поліетиленові пакети. Спеціальний посуд теж продається, але не завжди резонно на нього витрачатися. Не використовуйте скляну тару, тому що вона може тріснути від холоду. Використання тари прямокутної форми дозволяє компактніше заповнювати морозильну камеру.

Перед застосуванням тару необхідно ретельно вимити і висушити. Продукти вкладаються в сухі ємкості щільно, так, щоб вони не містили зайве повітря. Непрозорі ємності краще підписати, щоб не відкривати кожен раз, коли шукаєте потрібний продукт.

Будь-яка тара, у якій ви заморожуєте продукти, повинна щільно закупорюватися. Від цього залежить не тільки якість продуктів, але і випаровування вологи під час зберігання. Вона, збираючись «шубкою» усередині камери, призведе до необхідності відключення і відтавання морозилки.

Якщо морозильну камеру довелося відключити, подбайте про продукти. Узимку можна віднести їх на холод, а влітку загорнути у ковдру, запобігши тим самим втрату холоду. Швидко обробивши холодильник, відразу ж увімкніть його і покладіть продукти назад. Екстренне розморожування камери не буде потрібне, якщо не відкривати морозилку через дрібниці, а також, коли двері морозилки не сполучені з холодильником.
Поліетиленові пакети із замороженими продуктами зав’язуйте петелькою, а не на вузол, це полегшить вам процес розпаковування.

 

Як заморожувати ягоди і фрукти

Перед тим як заморозити ягоди, їх потрібно ретельно вимити, перебрати, залишити тільки найкращі. З персиків, слив та абрикос потрібно дістати кісточки. Абрикоси перед заморожуванням необхідно бланширувати 30 секунд у киплячій воді, після чого остудити та висушити, а вже потім укладати в морозилку.
Великі фрукти наріжте шматочками, але не дрібніть їх занадто, інакше витече весь сік.

Дрібні і ніжні ягідки, щоб уникнути зминання, краще заморозити на плоскій тарілці або аркуші паперу. Так буде простіше зберегти їх форму і зовнішній вигляд. Таке заморожування потрібно на кілька перших днів, а потім їх можна зсипати в звичайний контейнер, щільно закрити і зберігати в морозильнику до вживання.

 

Заморожування суниці та полуниці

Велика полуниця заморожується цілими ягодами в сухому і чистому вигляді. Спочатку проморозьте її на підносі в один шар, а потім укладіть у ємність, закрийте і поставте на зберігання.

Заморожена в сирому вигляді без цукру полуниця і суниця після відтавання має не надто приємний смак і більше годиться для варіння компоту. Та якщо ці ягоди притрусити цукровою пудрою і заморозити, то вийде справжній десерт.

 

Заморожування черешні, вишні

Вимиті ягоди черешні, вишні та аґрусу очищають від кісточок і плодоніжок, упаковують у невеликі ємності, пересипають цукром.

 

Заморожування малини

Стиглі ягоди укладаються в контейнер, пошарово пересипаючи їх цукром. На три години ягоди малини потрібно поставити в прохолодне місце, наприклад, у холодильник, не закриваючи кришку. Потім накрити і покласти в морозилку, але врахуйте, у процесі зберігання розморожувати її не можна.

Не заморожуйте ягоди з личинками малинового жука. Якщо замочити їх у солоній воді, можна змусити половину личинок спливти на поверхню, але інша частина виповзе при заморожуванні.

 

Заморожування журавлини

Журавлина — це сама невибаглива ягода для зберігання. Її можна залити водою, не піддаючи заморожуванню, а зберігаючи просто в холодильній камері. Неушкоджені, цілі ягоди залишаться смачними до весни і не втратять цілющих властивостей.

Морозильна камера завжди буде залишатися недостатньо великою, щоб задовольнити всі потреби, так що не захоплюйтеся заморожуванням усього підряд, краще сконцентруйтеся на делікатесних ягодах. А журавлина чудово збережеться і у воді.

 

Заморожування чорниці та смородини

Ці ягоди потрібно промити, висушити, проморозити розсипом на піддоні. Уже в замороженому стані насипати в пакет або іншу тару, вичавити повітря, зав’язати пакет на петельку і покласти в морозильник. Використовуйте для заморозки невеликі пакетики, щоб брати ягоди порційно.

 

Заморожування свіжого пюре або соку

Ягоди можна заморозити у вигляді соку. Свіжовичавлений сік розлийте в невеликі пластикові пляшки об’ємом до 0,5 літра, але не наливайте до країв. Розморозивши такий сік, ви отримаєте значно свіжий продукт, ніж той, що купите в магазині.

Пюре з цукром помістіть у пластиковий контейнер, рівнем на півсантиметра нижче верхнього краю.
Щоб заощадити місце в морозилці, а його завжди не вистачає, можна після повного заморожування потримати контейнер кілька секунд під теплою водою, постукати по дну, вийняти заморожену масу і покласти в поліетиленовий пакет. Якщо виконати такий трюк зі всіма продуктами, можна домогтися більшої місткості.
Після розморожування овочі і фрукти треба використовувати якомога швидше, інакше вони стануть не апетитними, розкиснуть і втратять усі корисні якості.



Автор: www.nakablychkah.info
20 липня 2013 | Категорія: Ваше здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації