Вхід | Реєстрація

Спека — не завада гарному відпочинку, якщо відпочивати правильно!

Літо — це не тільки час, коли можна добре відпочити, але й період спеки, який може принести шкоду для здоров’я. Як під час спекотних літніх днів обійтися без хвороб, ми вирішили дізнатися у сімейного лікаря Новосанжарської ЦРЛ Тетяни Хачірової.

 

Більше пити, але не алкоголю

У першу чергу медик рекомендує пити багато рідини: близько 2-2, 5 літра на день. Це — звичайна вода та чаї. Особливо в цей період актуальний зелений. Також добре втамують спрагу компоти, соки, морси. Бажано всі ці рідини вживати прохолодними, але не дуже холодними, щоб запобігти застуді. Уникайте пити солодкі газовані напої. Вони не втамовують спрагу, а викликають ще більше бажання пити. Що говорити вже про сумнівну «користь» таких напоїв. Також сімейний лікар радить у спеку не зловживати спиртним. Тут є теж свої норми. Приміром, пива можна вживати не більше, ніж 1 літр на день; якщо це вино, то лише 150 грамів; якщо щось міцніше, то не більше 50 грамів на день. В іншому випадку Тетяна Олександрівна попереджує:

— Можна отримати сонячні опіки, тепловий удар, адже при більшій дозі алкоголю людина себе не контролює і може наразитися на подібну небезпеку.

Важливо в такий період не носити синтетичного одягу, бо він не дає «дихати» шкірі і може спричинити перегрів тіла. Найкраще вдягати речі світлого кольору, виготовлені з натуральних тканин, прикривати якнайбільше тіла від сонця. Обов’язково потрібно одягати легкий головний убір. Щодо дітей, то Тетяна Хачірова підкреслює, що не потрібно вдягати на них багато одягу, зокрема, на діток грудного віку, як це, часом, роблять аж занадто турботливі батьки. Бажано також малюкам не вдягати підгузник, бо це сприяє перегріванню.

У спеку слід вживати менше калорійної їжі, а більше овочів, фруктів, каш, нежирного м’яса. І, звісно, вживати все це невеликими порціями.

Лікар зауважує, що потрібно ретельно слідкувати, щоб їжа та напої не знаходилися під прямим сонячним промінням, а також не купувати їжу в місцях, які не обладнані холодильниками. Бо халатність у цьому питанні може обернутися для вас не чим іншим, як отруєнням.

Дуже корисно приймати контрастний душ. Важливо намагатися уникати тривалого перебування на сонці з 12-ої до 17-ої години.

— У цей період загострюються серцево-судинні захворювання, ендокринні, хвороби дихальної та неврологічної системи, — підкреслює Тетяна Хачірова. І тут же додає: — Але на моїй дільниці особливо не звертаються з загостреннями цих хвороб. Зараз більше на прийом приходять діти з тепловими та сонячними ударами, які, зазвичай, без батьків відпочивали і перегрілися на сонці.

Тетяна Олександрівна у такому випадку радить: якщо ви бачите, що людина знепритомніла на сонці, то потрібно її якнайшвидше перенести в затінок, забезпечити доступ свіжого повітря, відкриті зони тіла облити холодною водою. І одразу викликати «швидку».

 

У спеку слід контролювати тиск

Не секрет, що в літню спеку особливо страждають люди з підвищеним кров’яним тиском. Лікар радить у спеку контролювати тиск, перевіряючи його двічі на день, і не забувати про прийом гіпертензивних ліків. Якщо тиск підвищується, а ліки не допомагають знизити його, то потрібно звернутися до свого лікаря, щоб він призначив інше лікування, яке буде більш ефективним.

Ще лікар нагадує:

— Зараз діє постанова Кабінету Міністрів України № 340, яка передбачає особам з гіпертонічною хворобою значні знижки на відповідні ліки. Під дію постанови потрапляють як пенсіонери, так і люди з низькою заробітною платою. Але щоб цю знижку отримати, потрібно надати в аптеці обов’язково рецепт від свого лікаря.

Підсумовуючи, Тетяна Олександрівна бажає новосанжарцям, щоб вони дотримувалися вказаних рекомендацій. Це стане основою гарного відпочинку та допоможе уникнути небажаних ускладнень. Спека не стане на заваді не тільки вашому відпочинку, а й життю.
 

Рецепт морсу від Тетяни Хачірової

Склад: 1 лимон невеликих розмірів, 1 л. води, 2.ст. ложки цукру.

Лимон подрібнити з цукром у блендері, залити кип’ятком, охолодити і дати настоятися 1 годину в холодильнику. Після цього вітамінізований та охолоджуючий морс готовий до вживання.



Автор: Роза ТУМАНОВА, «ЕХО з регіону»
29 липня 2013 | Категорія: Ваше здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації