Вхід | Реєстрація

Яку розсаду посіяти в січні

Городники з досвідом знають, що висівка майбутньої розсади стартує вже в січні.

Почніть із квітів. У січні можна займатися квітами. Візьміть насіння, якому потрібна тривала стратифікація, насіння для розмноження і те, що зацвітає на другий рік життя.

Так можна почати перебирати і готувати до висадки насіння лаванди, маргаритки, бегонії і петунії.

Що ж стосується овочів, то якщо хочете вже в кінці весни їсти овочі, посадіть розсаду в міні-парники. Ідеальне до висіву в січні насіння пасльонових: томати, перці і баклажани. Зверніть увагу, що розсада цих культур потребує штучного підсвічування, а висаджувати саджанці потрібно буде в опалювальній теплиці.

Відмінно в січні сходить насіння зелені. Тієї ж цибулі, петрушки або салату. У січні і ця розсада потребує підсвічування. Так, овочеві культури і зелень повинні взимку штучно висвітлюватися до 12 годин на добу, а сходи квітів — до 8.

І пам’ятайте про полив рослин, тому що розсада дуже чутлива до вологи. І бажано не ставити коробки з паростками біля батареї, щоб не пересушити сходи.

Розсада на підвіконні

Як правильно розмістити розсаду на одному підвіконні, щоб викликати мінімальний стрес у рослин. Для розсади краще відвести найбільш освітлене підвіконня — це південна сторона будинку. Якщо такої можливості просто немає, то заповнювати недолік сонячного світла доведеться фітолампами.
Вирахувати норму не складно. У середньому, для нормального росту і розвитку саджанців  на площі 100х10 см може розміститися не більше 14 баклажанів або високорослих томатів віком 8 тижнів. Низькорослих томатних сортів вміститься 18 штук, якщо це кущі віком до 6 тижнів.

Розсада капусти і перцю у віці до 8 тижнів більш компактна, а тому на тій же площі розміщуємо сміливо до 36 і 30 кущів відповідно.

Можна збільшити корисну площу в 1,5-2 рази, якщо обладнати на підвіконні стелаж. Але другий ярус потрібно обладнати не нижче, ніж на середині вікна.
Спершу потрібно закрити всі щілини, через які може надходити холодне повітря. Сухе і жарке повітря, яке надходить від батареї, також потрібно ізолювати підручним матеріалом, або періодично вкривати радіатор вологою тканиною.

До появи потрібно створити умови відповідно до вирощуваних культур. Для томатів це 20-25, перців і баклажанів — 25-30, для капусти — 18-20, а для огірків — 25-28 градусів тепла.

У сонячну погоду розсаду поливають кожні 1-2 дні, а в жаркій кімнаті —  до 2 разів на день. У холодному і похмурому кліматі полив скорочують. Що стосується додаткового підсвічування, то для кожної культури воно встановлюється індивідуально. Наприклад, для пасльонових — це 12-15 годин на день.
У приміщенні, де росте розсада, оптимальною вологістю є наступні показники:

  • для перцю і баклажанів — 60-65%;
  • для огірків, кабачків і цвітної капусти — 70-80%;
  • інші культури комфортно себе почувають при вологості повітря 70%.
     


Автор: За матеріалами інтернет-видань
27 січня 2023 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації