- ixtamnetka2
30 березня, 23:07
На тему: Учителів порівняли з телятами - andrej77
28 березня, 15:19
На тему: Система освіти у Польщі: що треба знати українцям - ixtamnetka2
26 березня, 20:31
На тему: Так що ж відбулося в Кобеляцькому ліцеї? - микола козак
22 березня, 09:23
На тему: Безкоштовний хліб населенню - микола козак
22 березня, 09:17
На тему: А поскаржитися — до «водопроводчика Кості»
Із чим не миритиметься фіалка
Перелічимо дещо неочевидні причини, чому у фіалки листя стало м’яким і опустилося.
Справа в тому, що це досить поширене явище. Особливо з нижнім листям: воно може ставати м’яким і в’ялим та опускатися вниз. Найочевидніша і поширена причина такого явища — це надлишковий полив. Про це, напевно, знають багато квітникарів. І як тільки бачать, що фіалка опустила обм’якле листя, припиняють поливи і намагаються дати ґрунту просохнути. Це правильне рішення.
З надмірними поливами причина цілком очевидна і знайома багатьом. Але є ще, як мінімум, три моменти, що також можуть викликати в’янення і опускання листя.
По-перше, фіалки вкрай не рекомендують поливати зверху по листю. Часом буває зробити це непросто, якщо фіалка розрослася і широко розкинула своє листя. Та не варто лити воду в центр розетки. Від цього вона буде підгнивати, коріння почне відмирати. А м’яке обвисле листя — вірна ознака пошкодження і гниття коріння. Тому фіалку потрібно поливати тільки або по колу горщика, або через піддон, або за допомогою гніту.
По-друге, для фіалка може бути занадто великий горщик. Проблема в тому, що ви можете навіть не помічати, як заливаєте фіалку. Адже горщик об’ємний, то обсяг ґрунту пристойний, фіалка пухнаста листя розкинула — автоматично хочеться полити сильніше і рясніше. Та підсохлий верхній шар ґрунту зовсім не означає, що рослину час поливати. Усередині горщика ґрунт може бути вологий, коріння просто не справлятиметься з таким поливом і почне загнивати. Це призведе все до того ж результату: листя втратить тургор і буде, як ганчірочка.
По-третє, фіалки дуже бояться протягів і найменшого переохолодження. Тому їх не можна залишати на підвіконні з відкритим вікном. У вологій землі під потоком прохолодного повітря чутливе коріння фіалки може сильно постраждати, що спровокує в’янення листя. Тому фіалки потрібно обов’язково захищати від протягів. А ще з цієї ж причини не варто висаджувати їх у керамічні горщики: в них коріння буде ще холодніше.
