Чи можна самостійно вилікувати варикоз
Варикозне розширення вен має мінімум 20% дорослого населення. Ризик розвитку захворювання збільшується з віком. Проблеми з судинами є більш ніж у половини людей старше п'ятдесяти років. Розберемося, що провокує варикоз та чи можна його вилікувати.
Чинники, що провокують судинні зміни
Існує кілька факторів, що підвищують ризик виникнення варикозу.
- Літній вік. У людей від 60 років і старших клітини організму оновлюються значно повільніше. Відповідно, всі органи та системи органів працюють набагато гірше. Це стосується і судин, стінки яких слабшають, внаслідок чого порушується кровообіг.
- Спадковість. Як встановили фахівці, слабка система клапанів – це генетична схильність. Патологія передається дітям від батьків, але не завжди. Все залежить від числа близьких родичів, які страждають на захворювання. Якщо один із батьків має варикоз, ризик того, що він буде у дитини, становить до 60%. Якщо хвороба є і в матері, і в батька, ймовірність розвитку її у дитини становить 90%.
- Надлишкова вага. Велика маса тіла чинить на клапани підвищене навантаження та сприяє збільшенню кров'яного об'єму. Це призводить до ослаблення клапанів та варикозного розширення вен.
- Пасивний спосіб життя. Якщо людина працює на сидячій роботі, наприклад співробітник офісу, вона змушена перебувати тривалий час в одному положенні. Часто у венах відбувається застій крові, що провокує розвиток захворювання.
- Вагітність. Гормональні зміни, збільшення маси тіла призводить до змін в організмі жінки, більш високого навантаження на судини, що може спровокувати варикоз.
Якщо у разі виникнення перших тривожних симптомів і дискомфорту звернутися до лікаря, хворобу можна зупинити. У таких випадках призначаються спеціальні препарати, зокрема Детралекс. Придбати їх можна за доступною ціною в аптечній мережі «Бажаємо здоров'я». Компанія давно працює на українському ринку, аптеки є практично у всіх містах.
Симптоми
На те, що людина має варикоз, вказує наступна симптоматика:
- втома;
- на шкірі з'являються деревоподібні, лінійні, павукоподібні візерунки;
- печіння, тяжкість у ногах;
- набряки;
- судоми у нічний час;
- свербіж навколо вен;
- колір шкірних покривів біля хворих судин змінюється;
- на початку ходьби інтенсивний біль;
- розширені, скручені вени.
Усі перелічені симптоми безпечні, хоча й неприємні. Для покращення стану достатньо регулярно проходити лікування, яке призначає лікар.
Важливо! Варикозне розширення вен не лікується у домашніх умовах народними методами. Зупинити розвиток захворювання, полегшити стан та забезпечити собі нормальну життєдіяльність можна лише у разі проходження комплексного медикаментозного лікування, яке призначає лікар. Інакше хвороба прогресуватиме. Збільшується ризик виникнення ускладнень у вигляді трофічних виразок, тромбозів і не тільки.