Монтаж покрівлі промислових будівель
Влаштування плоскої покрівлі має свої особливості. Наприклад, потрібно обладнати набагато більше території, ніж у випадку зі звичайним будівництвом. Також важливо, щоб покрівля відповідала функціональним та економічним критеріям – була якісною, але її облаштування вкладалося до бюджету. Крім того, важлива практичність. Саме тому як основа використовуються не дерев'яні крокви, а метал або бетонне перекриття.
Типи покрівель промислових будівель
Перш ніж виконувати монтаж плоскої покрівлі потрібно визначитися, який у будівлі тип конструкції. Найчастіше зустрічаються промислові будинки з такими типами покрівлі:
- асфальтові безрулонні;
- металеві;
- азбестоцементні;
- рулонні.
Найбільш популярна покрівля – рулонна. Вона відповідає основним вимогам, що висуваються до промислових будинків. Матеріали довговічні, легкі, легко монтуються та піддаються недорогому ремонту. Також рулонна покрівля вогнестійка та доступна за ціною. Рулонний матеріал підходить навіть для дахів без нахилу.
Трапляються й асфальтові безрулонні покрівлі. Також вони можуть бути гумово-бітумними, бітумно-латексними та емульсійними. Металеві варіанти відносно міцні, швидко та легко монтуються. Всі елементи можна виготовити на замовлення, зробивши креслення конструкції. Азбестоцементний варіант міцний, але важкий, тому використовується не на всіх промислових будинках.
Матеріали для плоскої покрівлі
Дахи виготовляють із металів. Але сьогодні широкою популярністю користуються мембранні покрівлі, для облаштування яких використовуються ПВХ -, TPO - мембрани та руберойд. Кожен мембранний рулонний матеріал має свої особливості:
- Руберойд. Це класичний матеріал для плоских покрівель. Це рулонне полотно, яке виготовляється на целюлозній або скловолоконній основі, просочені легкоплавким бітумом, а обидві сторони матеріалу просочені тугоплавким бітумом. Щоб полотно було міцніше та стійкіше до пошкоджень, його посипають спеціальним посипанням. Посипання може бути крупнозернистим, дрібнозернистим, пилоподібним і лускатим. Такий матеріал міцний, вогнетривкий та недорогий. Його використовують уже понад 50 років.
- ТПО мембрана. Матеріал, виготовлений із термопластичних поліолефінів. Основою мембрани є етилен-пропіленовий синтетичний каучук, доповнений ТПО. Основа має бути армованою, щоб підвищити міцність матеріалу. Для армування використовується поліестер чи скловолокно. Матеріал залишається міцним у широкому температурному діапазоні. Може прослужити понад півстоліття. Монтаж полотна відбувається швидко, якщо користуватися послугами фахівців.
- ПВХ мембрана. Мембрани з полівінілхлориду мають у складі пластифікатори, що додають полотну еластичність. Завдяки цій еластичності монтувати матеріал дуже просто. Полотно еластичне, стійко переносить вплив сонця і не спалахує під впливом вогню. ПВХ мембрана має відмінні декоративні властивості, оскільки випускається в різних колірних варіаціях. Термін служби у полотна довгий, матеріал зносостійкий.
Можна встановити будь-який матеріал – він підійде для плоскої покрівлі будь-якої промислової будівлі.
Дренаж
Устаткування плоскої покрівлі промислової будівлі закінчується монтаж водовідведення. Він може бути представлений у кількох варіантах:
- Неорганізованою. Вода відводитиметься природним шляхом у спеціальний фасад. Але таке водовідведення можливе лише для невисоких будівель.
- Внутрішньо організований. Відмінне рішення для плоских дахів. Стоки розміщені всередині приміщення, а вихід на даху, звідки відводиться вода.
- Зовні організованим. Підходить для покрівлі з ухилом. Може використовуватись для різних будівель – цехів, складів, ангарів.
Для плоскої покрівлі найбільше підходить водовідведення із внутрішньою організацією. Облаштування водовідводів буде включено у вартість плоскої покрівлі під ключ.
Висновки
Облаштування покрівлі на промисловому будинку включає багато етапів, правильно виконати які можуть тільки професіонали. Тому важливо звернутися за допомогою до перевірених фахівців. Додаткову інформацію про облаштування покрівлі можна дізнатися у фахівців Тімер Груп.