Вхід | Реєстрація

Ящик чи стаканчик: що краще для розсади томатів

Крім підготовки ґрунту для посіву насіння на розсаду, городникам традиційно доводиться вибирати між ящиками або контейнерами і різними стаканчиками. Відомо, що торф’яні горщики краще, але і коштують вони дорожче.

Переваги ящиків. Це перевірений спосіб для тих, хто вирощує розсаду, мало не в промислових масштабах. Такі ємності можна збити з підручного матеріалу, коштують вони недорого, але найголовніше — за розсадою у великих ящиках простіше доглядати — поливати і підгодовувати.

Недоліки. Якщо раптом доведеться перемістити ємність, то не кожному це буде під силу. Навіть повернути ящик іншою стороною до вікна, щоб вирівняти зелень, яка нахилилася, буде складно. Ще один істотний мінус — дренажні отвори. Насвердлити їх не проблема, проблема знайти підходящу ємність, у якій би могла накопичуватися зайва волога під ящиком.

І ще один момент — витягуючи розсаду з ящика для пересадки, можна пошкодити коріння.

Порівняно з громіздкими ящиками, пластикові контейнери дещо зручніші. Але в загальному і цілому переваги і недоліки ті ж.

Стаканчики або касети. У цьому випадку в кожного сіянця своя ємність, що забезпечує зручність під час пересадки. Витягнута з таких ємностей розсада швидше приживається, а недолік у них всього один — служать не довше 1-2 сезонів.

Але якщо говорити про стаканчики з-під сметани і так далі, то за зиму можна назбирати цілий набір таких горщиків і майже безкоштовно. Вони міцніші касет, а результат вирощування в них розсади не гірший. Незручно тільки транспортувати розсаду в таких стаканчиках.

10 лютого | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації