- Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям? - Selena2017
10 листопада, 18:20
На тему: Підприємця із Кобеляк засудили за незаконну вирубку дерев - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:58
На тему: Міська рада поновила Дмитра Жугана на посаді - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:57
На тему: У Кобеляках загорілася церква - Dikaia
28 жовтня, 11:48
На тему: Зимняя куртка – женственно и функционально
Ящик чи стаканчик: що краще для розсади томатів
Крім підготовки ґрунту для посіву насіння на розсаду, городникам традиційно доводиться вибирати між ящиками або контейнерами і різними стаканчиками. Відомо, що торф’яні горщики краще, але і коштують вони дорожче.
Переваги ящиків. Це перевірений спосіб для тих, хто вирощує розсаду, мало не в промислових масштабах. Такі ємності можна збити з підручного матеріалу, коштують вони недорого, але найголовніше — за розсадою у великих ящиках простіше доглядати — поливати і підгодовувати.
Недоліки. Якщо раптом доведеться перемістити ємність, то не кожному це буде під силу. Навіть повернути ящик іншою стороною до вікна, щоб вирівняти зелень, яка нахилилася, буде складно. Ще один істотний мінус — дренажні отвори. Насвердлити їх не проблема, проблема знайти підходящу ємність, у якій би могла накопичуватися зайва волога під ящиком.
І ще один момент — витягуючи розсаду з ящика для пересадки, можна пошкодити коріння.
Порівняно з громіздкими ящиками, пластикові контейнери дещо зручніші. Але в загальному і цілому переваги і недоліки ті ж.
Стаканчики або касети. У цьому випадку в кожного сіянця своя ємність, що забезпечує зручність під час пересадки. Витягнута з таких ємностей розсада швидше приживається, а недолік у них всього один — служать не довше 1-2 сезонів.
Але якщо говорити про стаканчики з-під сметани і так далі, то за зиму можна назбирати цілий набір таких горщиків і майже безкоштовно. Вони міцніші касет, а результат вирощування в них розсади не гірший. Незручно тільки транспортувати розсаду в таких стаканчиках.