Вхід | Реєстрація

Кредитна та дебетова картка: в чому різниця?

Мабуть, немає жодної людини сьогодні, хто хоча б раз не користувався банківською карткою. Адже це зручний спосіб для повсякденного розрахунку за товари та послуги, а також можливість робити перекази у будь-якому куточку світу. Картки діляться на два види: дебетові та кредитні, і кожна з них має свої переваги у користуванні. У Sportbank вигідно користуватися, як дебетовою, так і кредитною карткою і sportbank відгуки про це свідчать.

Кредитна карта — переваги та недоліки

Єдиним недоліком такої картки є необхідність сплачувати відсоток за користування кредитними коштами банку, але лише у тому випадку, якщо ви користуєтесь кредитом. Тож загалом, кредитка має фактично всі переваги дебетової картки:

  • зручні розрахунки в магазині,
  • поповнення мобільного,
  • перекази коштів тощо.

Втім завдяки наявності кредитного ліміту вона дає клієнту більше фінансової свободи. Це дуже зручно у разі нагальної потреби у купівлі якось товару. Втім, варто пам’ятати деякі правила користування кредитними коштами:

1.   На будь-якій кредитній картці є кредитний ліміт. Він є поновлювальним. Як тільки він буде погашений, коштами можна користуватися знову.

2.   Користуватися кредитом потрібно у пільговий період, тобто у цей час немає нарахування відсотків за користування кредитом. Наприклад, у спортбанк пільговий період — до 62 днів.

3.   На кредитну картку не можна отримувати зарплату чи будь-які соціальні виплати, такі як виплати для ВПО тощо.

4.   Відрізняються і тарифи за кредитною карткою. Зазвичай клієнт платить чи малий відсоток за зняття коштів у банкоматі. Наприклад, у sportbank плата за переказ коштів та зняття готівки  становить 4,9% від суми операції, щоденно 0,22% на залишок кредитної заборгованості.

5.   Бонуси для користувачів кредиткою — це наявність кешбеку і спеціальних пропозицій від партнерів. У випадку sportbank є ще один бонус ощадний рахунок «Рюкзак», який доступний і для власників кредитних карток.

Однак оформити кредитну картку може не кожен. Ключовими факторами у цьому питанні є кредитна історія клієнта, щомісячний дохід та вікові обмеження. Але рішення стосовно кожного  клієнта приймається банком індивідуально.

Дебетова картка і як вона працює

З цією карткою все простіше. Дебетова картка — це по суті гаманець. На ній зручно зберігати власні кошти, а також отримувати на цю картку зарплату, пенсію чи соціальні виплати. З її допомогою зручно оплачувати покупки, знімати готівку в банкоматах без комісії, здійснювати внутрішні перекази чи на картки інших банків тощо. Крім того, дебетова картка може бути у трьох валютах.

Sportbank пропонує своїм клієнтам зручну дебетову картку sport біла у трьох валютах (гривня, долар, євро). На гривневу дебетову картку можна отримувати виплати за депозитом, зарплату, а також зручно відокремлювати свої власні кошти від кредитних.

Однак під час оформлення дебетової картки варто ознайомитися з тарифами за її обслуговування - плата за випуск, комісія за місячне або річне користування карткою, інші платежі. У sportbank це все безкоштовно. Що вибрати краще — тут все залежить від ваших цілей. Втім, завжди доцільно мати у гаманці дві картки: дебетову та кредитну, адже кожна з них має свої переваги у користуванні.

Розміщено на правах реклами
9 лютого 2023 | Категорія: Юридична консультація

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації