- Selena2017
12 грудня, 17:54
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
На що звертати увагу, купуючи лампочку?
Обираючи лампу, слід перш за все звернути пильну увагу на інформацію, яка міститься на її споживчому маркуванні. Якщо даних про виробника чи торгівельну марку на ньому немає, краще не витрачати на подібну покупку свій час та нерви.
На маркуванні лампи обов’язково повинні значитися дані про товарний знак (у вигляді торгової марки, марки виробника чи відповідального постачальника), та дані про номінальну напругу або діапазон напруги і номінальну потужність. Крім того, у компактних люменісцентних ламп на самій лампі, пакованні або інструкції з експлуатації має бути зазначено силу струму лампи, положення світіння (якщо її можна використовувати лише у певному положенні), спеціальні умови чи обмеження, яких необхідно дотримуватися під час роботи лампи, наприклад, у схемах із зменшенням сили світла. Якщо лампи не спроможні зменшувати силу світла, то може бути використано зображення закресленого кола в середині трикутника.
На пакованні або інструкції з експлуатації компактних ламп також надається інформація про колірну температуру, індекс кольоропередачі та зазначається клас енергозбереження.
Зокрема, слід пам’ятати, що:
Потужність – вимірюється у Ватах (Вт чи W). Чим вища потужність, тим яскравіше буде горіти лампа, але при цьому будуть більші втрати електроенергії.
Світловий потік – вимірюється в люменах (лм чи Lm). Саме від нього залежить, наскільки світло буде в Вашому приміщенні, тобто скільки світла «вийде» від лампи назовні. Чим вищою є ця цифра, тим світліше буде.
Колірна температура – вимірюється в кельвінах (К). Якщо температура близько 2700-3300К, таке світло можна назвати теплим. Якщо близько 4000-4200К, його називають природним кольором неяскравого неба. Якщо близько 5000К, це буде холодне світло. Причому, чим вища температура, тим більший перехід в синій відтінок, чим нижча – в червоний.
Цоколь –позначається буквою Е з певною цифрою. Ці цифри означають міліметри діаметра цоколя. Найбільш розповсюджений Е27, проте, варіантів може бути багато.
Світлова віддача – це співвідношення світлового потоку до потужності. Позначається в лм/Вт. Чим вище значення світлової віддачі, тим економічніше працює лампа.
Купуючи подібну продукцію, незайвим буде також простежити. Щоб штрих-код дійсно належав вказаній країні-виробникові. Продукція провідних виробників завжди супроводжується гарантією – від півроку до трьох років, і це дуже важливо для споживача. Адже ціни на компактні лампи, далеко не копійчані. Якщо термін придатності не перевищує тижня-двох, то вважайте, що його практично немає. На жаль, ми не звикли довго зберігати упаковку та чеки від лампочок, а дарма…
На базі ДП «Полтавастандартметрологія» діє центр випробувань електричних ламп та технологічного обладнання, де є можливість проводити випробування усіх типів ламп, які представлені у торгівельній мережі. Торік у цьому центрі було проведено близько 400 випробувань. В ході яких, серед іншого, була забракована партія ламп, тривалість горіння яких, в середньому не перевищувала 3 хвилини…
Крім того, вони не відповідали вимогам стандартів за показниками безпеки: вже відразу після ввімкнення. У них провисали спіралі. Торгівельний заклад, за ініціативи якого було проведено ці випробування, отримав змогу аргументовано повернути неякісну продукцію та зробити правильні висновки щодо того, з ким йому працювати в подальшому.
Під час випробувань партії світильників зовнішнього освітлення було встановлено, що вони не відповідають вимогам стандартів по рівню спротиву вітру.
Таких прикладів можна навести чимало. Зрозуміло одне, той, хто дійсно прагне надовго закріпитися на ринку, не стане будувати свою політику на ошукуванні споживачів та економити на тому, щоб зайвий раз перевірити свою продукцію за показниками якості та безпеки.
Отже, обираючи штучне джерело світла, будьте дуже уважними. Пам’ятайте, навіть найменше послаблення зору не варте суми, яку ви зекономите. Окуляри, контактні лінзи, штучні кришталики і тому подібне – не більше, ніж протези, які дуже поступаються біологічним прототипам та й найпростіша операція по корекції зору коштує недешево.. Тож, плануючи, як організувати освітлення свого помешкання, подбайте, щоб воно було максимально комфортним для очей.