- psevdonimb
17 січня, 20:39
На тему: Тепер вас дуритимуть не лише люди - karamelka
9 січня, 19:13
На тему: Як прискорити ріст волосся - anna000000
9 січня, 01:53
На тему: Дива з білбордами, або Тут мала б бути соціальна реклама - Чудо Юдо
8 січня, 09:50
На тему: Обережно! Села закриваються! - pis
6 січня, 17:38
На тему: Мачтовый подъемник: конструкция и преимущества при эксплуатации
Навіщо проводять обрізку листя на суниці
Весною садівники-аматори традиційно проводять обрізку фруктових дерев та кущів. Та подібна процедура є актуальною і для суниці садової, або полуниці, як ще називають цю рослину. Навесні на ній обов’язково потрібно видалити старе листя.
Для того, щоб зрозуміти, навіщо проводити обрізку, а точніше — видалення листя на суниці навесні та влітку, потрібно згадати про біологічні особливості цієї рослини.
Суниця — рослина багаторічна. А ось листя, що росте на ній, майже безперервно, окрім періоду зимового спокою, має свій, набагато коротший термін життя. У середньому листя суниці живе 55 днів (від 21 до 77). Звідси стає зрозуміло, що протягом вегетаційного періоду кілька разів відбувається повна заміна листового апарату. На кожні 6-10 листків у середньому припадає один квітконос, у якому від 6 до 10 квіток.
Тому те листя, що перезимувало, вже або відмерло повністю, або цей процес у ньому закінчується. Натомість із настанням тепла та відновленням вегетації починається активний ріст молодого листя. І якщо старого листя багато, то воно елементарно затіняє молоде, цим самим дещо затримуючи його розвиток. Це — лише одна причина необхідності видалення старого листя.
Є ще дві, вони теж загальновідомі. У старому листі зимують шкідники суниці. Окрім того, на ньому накопичуються шкодочинні грибки, які в подальшому спричинять хвороби.
Тому навесні, а інколи і в кінці лютого (терміни залежать від конкретних погодних умов, що склалися), потрібно оперативно видалити все старе сухе листя.
Якщо грядка чи плантація невеликі, то можна це зробити руками. Також використовують садові ножиці, секатори та серпи.
Якщо суниця росте просто на землі, то можна використати і тример, тобто ручну мотокосу. Але потрібно зауважити, що «під нуль», тобто повністю, скошувати рослину не можна. Потрібно залишати хоча б пару сантиметрів над ріжком. Якщо скосити і ріжки, то рослина відросте, але врожаю на ній не буде через видалення плодових бруньок.
До речі, про ріжки. Оптимальна їх кількість для отримання раннього врожаю і ягід великого розміру та кількості, коливається від чотирьох до шести. Між тим, деякі сорти суниці вже на другий рік росту можуть сформувати більше десяти ріжків. Буває — до 30-ти на третій рік.
У принципі, трагедії у великій кількості ріжків немає. Але якщо їх більше десяти, то ягоди достигатимуть довше і можуть бути дрібними.
Тому, якщо є час, здоров’я та натхнення, можна вирізати чи виламати зайву кількість ріжків, залишивши не більше шести. Процедура це забарна і триватиме довше, аніж звичайна обрізка листя.
Після обрізки, якщо температура повітря перевищує п’ять градусів із позначкою «плюс», а вночі не прогнозують заморозків, необхідно провести, так звану дезінфекцію хімічними засобами захисту. При таких температурах, і зважаючи на мінімальну кількість листя, що залишилося, оптимальним варіантом є застосування мідьвмісних препаратів.
Це — хлорокис міді (Медян Екстра, Абіга Пік, Курзат, Віоліс) або гідроокис міді (Чемпіон, Чемп, Гарт, Косайд, Блу Голд, Альфамідь, Метеор, Патроль).
При цьому враховуйте, що на 10 літрів води потрібно 40-50 мілілітрів Медян Екстра. Якщо використовуєте Чемпіон — то 60 грам на 10 літрів. БУДЬМО УВАЖНІ, МІДЬВМІСНІ ПРЕПАРАТИ НЕ МОЖНА ЗМІШУВАТИ З ІНШИМИ ЗСР ЧИ ДОБРИВАМИ.
До обрізки
Після обрізки
Наступна обрізка — наприкінці липня
Чимало садівників проводять видалення листя на суниці двічі, тобто навесні і влітку.
Другу обрізку проводять після того, як суниця відплодоносила. Тобто для ранніх сортів — це середина-кінець липня, для пізніх — кінець липня—початок серпня.
Причини проведення цієї процедури влітку аналогічні весняним, адже листя, що відросло після ранньовесняної обрізки, на той момент теж старіє і відмирає.
Побоювання щодо того, що без листя влітку суниця загине, абсолютно безпідставні. У всякому разі, на практиці таких випадків не зафіксовано.
Після літнього видалення листя теж потрібно провести обробку мідьвмісними фунгіцидами.
А за серпень-вересень при належному догляді до зими рослина встигне і листя наростити, і плодові бруньки закласти.
А ось восени обрізати листя вже не варто. Воно просто не встигне відрости.