- Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям? - Selena2017
10 листопада, 18:20
На тему: Підприємця із Кобеляк засудили за незаконну вирубку дерев - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:58
На тему: Міська рада поновила Дмитра Жугана на посаді - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:57
На тему: У Кобеляках загорілася церква - Dikaia
28 жовтня, 11:48
На тему: Зимняя куртка – женственно и функционально
Як вибрати та доглядати собаку?
Оксана Сіротко, новосанжарка, 37 років, собаківниця з солідним досвідом, поділилася корисними порадами, як вибрати чотирилапого друга та який потрібно мати мінімум знань, щоб собака росла здоровою і радувала свого господаря.
Критерії вибору собаки
Мабуть, мало хто з нас не мріяв завести собаку — відданого друга, який чекатиме з школи чи з роботи та про якого ми матимемо можливість піклуватися і будемо любити. Та коли вже йде до практичного втілення мрії в реальність, то на Вашу голову обов’язково звалиться купа питань: а як вибрати саме тобі потрібну собаку, а чим при цьому керуватися?.. Оксана Сіротко охоче погодилася проконсультувати з цих питань та дала кілька практичних порад. Собаківниця підкреслює, що потрібно запитати себе: навіщо вам собака? Адже ця домашня тварина може бути як другом або охоронцем, так і просто частиною іміджу. Також важливо визначитися з розміром собаки. Адже вони бувають величиною з сигаретну пачку «Marlboro» або сягати зростом більше метра. Видів собак у світі нараховується більше семисот. Оксана Сіротко зауважує, що чим більша собака, тим вона спокійніша, а маленькі, відповідно, неспокійні та енергійні. Жінка говорить, що обов’язково потрібно дізнаватися, скільки їсть та чи інша тварина, бо, наприклад, сенбернар може з’їсти за один раз ціле відро їжі, а московська сторожова, майже таких самих розмірів, з’їдає всього миску. Взагалі, бажано одержати якнайповнішу інформацію про особливості утримання та характер омріяної породи собак.
Оксана Сіротко дає також рекомендації любителям собак залежно від специфіки їх потреб.
Приміром, молоді радить сміливо брати від скотч-тер’єра до російського чорного тер’єра, ердельтер’єрів. Особливо популярні зараз лабрадори, які вигідні, веселі та можуть служити охоронцем оселі. Та якщо ви будете вагатися між лабрадором та золотистим тер’єром, то обирайте останнього, адже він більш добрий і спокійний.
Якщо родина, в якій є діти, хоче завести собаку, то безпечними для них будуть мопс, ньюфаундленд, сенбернар, пудель, кокер-спаніель. Та брати потрібно російського чи американського, але ні в якому разі не англійського. Тому що остання порода характеризується ненажерливістю та не підходить через свій дещо нервовий характер. Варто зауважити, що сучасні види сенбернарів живуть мало — 5–6 років, адже мають часто-густо проблеми з серцем та помирають, як правило, уві сні. Тому добре подумайте, чи варто заводити собаку, до якої прив’яжетеся і яка відносно недовго, в порівнянні з тривалістю собачого життя, проживе. Також вартий уваги басет–хаунд, але потрібно уважно слідкувати, щоб собака не втекла, бо ця порода особливо до цього схильна.
Для людей похилого віку чудово підійдуть пекінеси, лайки, мопси.
Для мисливців будуть вигідними помічниками ягдт-тер’єри, басети, скотч-терє’ри.
Для любителів дичини можна порадити спаніелів, сетерів, чудово ловлять зайців та лисиць лайки, курцхаари, дратхаари, боксери.
Тому, хто хоче завести бізнес на продажі собак, можна розводити басетів. За один раз собака може привести 12 цуценят. Вигідні в цьому плані російський чорний тер’єр (14 щенят), мастифи (10–15), далматинці (12–14).
Звісно, потрібно враховувати, за скільки ви можете собі дозволити купити собаку, зважаючи на платоспроможність вашого гаманця. Щодо цін на породистих представників братів наших менших, то вони коливаються від 500 до 25000 гривень. Приміром, пекінеса можна придбати за 500 грн., а за 1000 грн. — далматинця, німецьку, кавказьку чи московську вівчарку. Від 2000 до 4000 коштують чорні тер’єри, ньюфаундленди, сенбернари, доги. За 15 тисяч можна купити шпіца, ши тцу, йорка. Найдорожче на сьогодні коштують тибетські мастифи, яких можна придбати аж за 25000 грн.
Догляд за собакою. 12 практичних порад від Оксани Сіротко
Елементарні практичні знання про собаку інколи можуть врятувати тварину від ускладнення з її здоров’ям, а то й загибелі.
1. Утримувати собаку найкраще на вулиці. Якщо утримувати її переважно в кімнаті, то в неї збиваються біоритми і вона може частіше хворіти. У собаки повинне бути своє місце, можна купити для цього спеціальну будку, де собака матиме час відпочити від улюблених господарів.
2. Прогулювати собаку потрібно лише в наморднику. Це необхідно, щоб тварина не злякала, а то й не завдала шкоди кому-небудь. Така необхідна річ потрібна і самій собаці, бо може врятувати її від випадкового з’їдання отруєної їжі.
3.Собаку слід годувати три рази на день. Годину після прийому їжі собаці бажано відпочити, бо в інакшому випадку в тварини може статися заворот кишок і тварина може за три-чотири години померти.
4. Не привчати собаку до сухих кормів, бо дешеві корми, які в нас продають, мають спеціальний гормон, який стерилізує тварину. До того ж ми не можемо перевірити, з чого вони зроблені. Є достовірні джерела, що свідчать про те, що подібне харчування виготовляють з самих… собак. Можливо, саме тому, коли такий корм намокає, приміром, на дощі, то собаки відмовляються його їсти. Якщо собаку годувати тільки сухим кормом, то шлунок в неї стає розміром із металеву гривню, як стверджують деякі собаківники. Одначе, якщо у вас немає можливості годувати натуральними харчами, а потрібно собаку взяти з собою в поїздку, то необхідно її перед цим познайомити з сухим кормом, щоб собака потім не лишилася голодна.
5. Годувати натуральними кормами. Можна варити пшеничну, кукурудзяну кашу, вівсяні пластівці, трохи додавати туди недорогого м’яса і очистки від овочів.
6. Не можна давати собаці білого хліба, гороху, сметани, ковбаси, бо це викликає в неї болі в животі та пронос. Солону рибу категорично не можна давати, бо це може закінчитися летальним результатом.
7. Якщо собака відмовляється від їжі, але багато п’є води та в’яла, то скоріше всього її вкусив кліщ. Потрібно піти у ветеринарну аптеку та придбати там «Азідін». Попрохайте ветаптекаря набрати два уколи, щоб протягом двох днів ви могли їх вколоти хворій тварині в задню лапу. Після цих процедур собака буде знову енергійна та матиме добрий апетит.
8. Від бліх та глистів собак потрібно проліковувати раз на місяць.
9. Якщо ваша собака почала битися з іншою собакою, то ні в якому разі не намагайтеся її схопити за спину чи шию, бо ризикуєте самі бути укушеними. Щоб розборонити собак, то потрібно взяти собаку за лапи та відвести її убік. Собака буде сердитись, але не зможе продовжувати бійку і не матиме можливості завдати вам травми.
10. Ніколи не бийте нічим собаку по спині, бо цим ви легко можете травмувати її хребет. Максимально — це струшувати за шкуру.
11. Не привчайте собаку з маленького віку кусати руки, бо в більш дорослому віці вона може вкусити реально боляче. Також заборонене грання в ганчірку. Дали собаці і хай грається, адже в інакшому випадку собака з віком буде розуміти, що сильніша вона, а не господар.
12. При дресируванні не віддавайте собаці шматок якоїсь смакоти, а після виконання нею вправи… самі його з’їдайте, а псові давайте щось інше, але простіше. Так пес розумітиме, що найсмачніший шматочок завше отримує господар. І тільки ще дужче поважатиме та любитиме свого хазяїна.