- psevdonimb
17 січня, 20:39
На тему: Тепер вас дуритимуть не лише люди - karamelka
9 січня, 19:13
На тему: Як прискорити ріст волосся - anna000000
9 січня, 01:53
На тему: Дива з білбордами, або Тут мала б бути соціальна реклама - Чудо Юдо
8 січня, 09:50
На тему: Обережно! Села закриваються! - pis
6 січня, 17:38
На тему: Мачтовый подъемник: конструкция и преимущества при эксплуатации
Як захиститися від агресивного собаки
Журналісти «ЕХО» вирішили дізнатися, як себе потрібно поводити при зустрічі з розлюченим псом.
Крім двоногих, нас скрізь оточують і чотириногі друзі, зустріч із якими дуже часто не обіцяє задушевної розмови. Частенько випадкова зустріч із собакою може бути дуже небезпечною. Особливо, якщо ти безцеремонно зайшов на його територію, сам не здогадуючись про це.
У особистій розмові з начальником цеху обслуговування споживачів № 6 Полтавської дирекції УДППЗ «Укрпошта» Любов’ю Голтвянською ми дізналися, що поштарі дуже часто стикаються з такою проблемою. Часто буває, що нападають бездомні собаки. Також трапляються непоодинокі випадки нападу псів, які мають своїх господарів.
— Та на щастя, випадків, коли наших працівників собаки покусали, не було, — додала Любов Григорівна.
І так як поштарі не єдині, кому доводиться зустрічатися з розлюченими собаками на вулицях нашого міста, тому ми вирішили дізнатися, як себе потрібно поводити в такому випадку. Проте в районі немає кінологів, які могли б надати нам необхідну інформацію. Тому ми вирішили скористатися порадами спеціалістів, які ми знайшли у мережі інтернет.
Ознаки агресії
Визначити наміри пса дуже просто. Навіть якщо собака гавкає, він може бути безпечним, просто хоче прогнати тебе з його території. Головне — не повертатися до нього спиною або боком і не відводити від нього погляду. Поступово відходь із цього місця і конфлікт буде вичерпано.
Але, якщо в собаки нервово сіпається хвіст, вуха направлені вперед, нащетинилися спина, напружені лапи, а все це супроводжується характерним попереджальним риком, то зіткнення, найімовірніше, не уникнути. І врахуй, це буде або тренований собака, або скажений.
Як правильно себе поводити
Найрозумніше діяти за принципом «Вихід із ситуації — там же, де вхід!». Простіше кажучи, залишити зону конфлікту. А ще краще — не наближатися до неї і, угледівши бризкаючого слиною звіра, а тим паче, зграю собак, звернути з наміченого шляху. Обійти небезпеку завжди простіше. Тим паче, що в даному випадку мова не йде про паніку на порожньому місці. Розумний до собаки не піде, розумний собаку омине. Якщо повернути нікуди, зберігайте незворушність і не збивайтеся зі шляху.
Собака гавкає? Гарчить? Переслідує вас? Намагайтесь не піддатися страху і ні в якому разі не додавайте швидкість. Знавці запевняють, що вид людини, яка біжить, народжує в собачому мозку тільки одну асоціацію — здобич! . Так що не жартуйте з дикими собаками! Тим більше, що чисто фізично це не має сенсу, адже вони здатні розвивати до 45 кілометрів на годину!
Важливо не дивитися собаці в очі! Прямий погляд діє на тварину як виклик, а ви ж не збираєтеся змагатися з нею силами.
У такому випадку правильно буде закричати, вимогливо закликати до порядку, дати чітку установку: «Фу!» Це необхідно робити впевненим тоном, що не терпить заперечень, без істерик і тремтіння. Також варто підняти цеглу або камінь.
Спонтанно зіграна роль пам’ятника також дає шикарний ефект. Неспроста ж кінологи радять, якщо не вдалося обійти стороною агресивну собаку, то потрібно завмерти. Повна нерухомість збиває з пантелику злобного пса, якщо мова не йде, звичайно, про спеціально навченого «охоронця».
Фахівці запевняють, що, зазвичай, тільки дресировані пси кусають за руки або хапають за горло. Прості ж дворняги найчастіше норовлять дістатись до ноги. Тут теж потрібно не розгубитись, бути готовим захиститися від собаки. Будь-який підручний засіб згодиться: та ж куртка, шапка, камінь або палиця. Тільки потрібно не кидати в бік агресивної собаки, а спробувати вдарити її по морді. А коли володієте міцними нервами і хорошою координацією, даний предмет всуньте прямо в пащу тварині. І тут же бийте собаку по носі.
Що робити, якщо собак ціла зграя?
Зграя бродячих собак — часте явище не тільки в селах, а й на міських вулицях. Та все ж очевидно, що такі зграї обходять галасливі, багатолюдні місця. Так що реальна небезпека їх зустріти може загрожувати тільки в малолюдних місцях. Випадає саме такий маршрут?
Підготуйтеся заздалегідь:
— прихопіть із собою пакет з чим-небудь важким;
— електрошокер (досить розрядити в повітря і собача зграя буде деморалізована);
— ультразвуковий відлякувач собак (схожий ефект — нападники зупиняються в розгубленості);
— запасіться ковбасою та іншим пригощанням, у тому випадку, якщо ви — любитель природи і пацифіст. Загроза у вигляді цілої зграї собак буде не страшна, та й захищатися не потрібно, знай, тільки пригощай.
І все ж зрозуміло: чим більше псів, тим більший ризик виявитися покусаним. Тут порада завмерти навряд чи спрацює. Серед собак обов’язково знайдеться такий, що може напасти. Отож, при скупченні тварин краще різко присісти і крикнути. Це бентежить їх, а у вас з’являється шанс врятуватися.
Потрапивши в халепу несподівано і не маючи нічого під руками для захисту від зграї собак, не панікуйте! У таких випадках рекомендують діяти методично, упевнено:
— спокійною ходою продовжуйте рух, не допускайте, щоб відстань між вами і собаками скорочувалася, тримайте дистанцію хоча б у 3–5 метрів;
— коли тварини проявлять агресію, кричіть або використовуйте камінь, палицю, грудку землі для залякування. Немає зовсім нічого під рукою? Виставте долоню вперед і грізно накажіть агресорам забиратися;
— собаки відбігли чи завмерли? Тоді вам треба йти далі! Зробіть хоча б декілька кроків! Знову гавкають? Не страшно, йдіть далі! Знову наближаються? Повторіть погрозливий жест, крикніть ще разок і продовжуйте рух;
— не дозволяйте, щоб вас оточили. У крайньому випадку, притисніться спиною до дерева або стіни і продовжуйте боком просуватися вперед.
Не потрібно чіпати бродячих собак. Підгодувати — справа інша. Але жодних контактів, аби уникнути небезпеки. Тим більше у випадку, коли мова йде про дітей. Краще перестрахуватися. Чи не правда?