Як підвищити врожайність культур: агролайфхаки
Турбота про багатий урожай — в пріоритеті для кожного фермера. І найкращий помічник тут — це мінеральні добрива. Тож сьогодні ми поговоримо саме про них. Розглянемо, як ефективно підвищити врожайність культур, які добрива працюють найкраще та що буде з ціною на міндобрива на українському ринку цьогоріч. А також поділимося корисними агроприйомами.
4 агролайфхаки, які допоможуть підвищити врожай
№1: Оптимальна кількість азоту в ґрунті
Достатня кількість азоту — один з ключових факторів, які впливають на урожайність. Адже збагачені азотом культури дають високі врожаї. Проте тут НЕ діє правило “чим більше — тим краще”. Надмірна кількість азоту може викликати пізнє дозрівання плодів або зниження врожайності.
Тому подбайте про розрахунок оптимальної кількості азоту та його співвідношення до вуглецю. Це, приблизно, 25 частин вуглецю на одиницю азоту.
№ 2: Використання комплексних міндобрив
Комплексні мінеральні добрива краще засвоюються рослинами та працюють швидше. Адже окрім ключових елементів — азоту, фосфору, калію — містять додаткові(магній, сірку тощо). Комплексні добрива простіше розводити та дозувати, тож саме їм надають перевагу більшість фермерів.
Підходить таке підживлення для культур різних типів, враховуючи бобові, зернові, овочеві. А також ягоди та плодові дерева.
№3: Захист від хвороб та бур'янів
Хвороби, шкідники та бур'яни — головні вороги посівів. Подбайте про гербіцидну систему захисту, протруювання насіння та обробку фунгіцидами. Це правило дещо узагальнене, тож обов'язково проконсультуйтеся з фахівцями щодо того, як ефективніше захищати саме вашу сільськогосподарську культуру.
№4: Сівозміна
Вчасна та правильна сівозміна — це дуже важливо, і напряму впливає на ваш врожай. Наприклад, найкращими попередниками сої є озима та яра пшениця, А от зернобобові культури, соняшник та багаторічні бобові трави — не оптимальний варіант.
Що буде з цінами на міндобрива у 2023 році?
Українські виробники намагаються тримати вартість на рівні попереднього сезону або робити лише незначні підвищення. Зокрема компанія “Тетра-Агро” дбає про те, щоб популярне комплексне добриво Нітроамофоска зберігало доступну вартість для фермерів. Компанія продовжує виробляти продукцію, дотримуючись високих стандартів якості, а також забезпечує доставку замовлень залізничним та автомобільним транспортом. Ознайомитися з цінами мінеральних добрив ви можете на офіційному сайті виробника.
Бажаємо щедрого врожаю!