Сила сорбентів
Сорбенти широко застосовують у фармакологічній галузі. Вони мають властивість поглинати речовини, пару та гази. Для людського організму загрозу представляють токсини, саме їх і мають поглинати та виводити сорбенти. Фармацевтичні сорбенти найчастіше застосовують під час кишкових інфекцій, отруєнь, захворювань нирок, для усунення симптомів інтоксикації та при схудненнях.
До складу препаратів-сорбентів можуть входити природні компоненти й ті, що діють методом поглинання, або ж елементи, що зв’язують іони токсинів. Перелік ефективних препаратів можна знайти тут https://apteka911.ua/shop/sorbentyi — на сайті медичної інформаційної системи «Аптека 9-1-1». Щоб підібрати найкращий засіб, треба вивчити опис та інструкцію із застосування. Також тут зручно порівняти ціни та перевірити наявність у найближчій аптеці.
Що таке природні сорбенти
У медичній практиці препарати-сорбенти використовують для швидкого виведення токсинів при харчових отруєннях, кишкових інфекціях. Крім того, різні види сорбентів потрібні для виведення з організму людини таких шкідливих токсинів:
-
патогенних бактерій;
-
алергенів;
-
продуктів діяльності мікроорганізмів;
-
алкоголю;
-
газів.
Препарати містять активоване вугілля, кремній, хітозан, пектин. Кожен із цих компонентів має свій механізм дії.
Пектин
Цей компонент містять яблука, гарбуз, буряк та деякі крупи. Потрапляючи до ШКТ людини, пектин перетворюється на гель, що вистилає слизову оболонку тракту. Так він запобігає всотуванню токсинів в кров та додатково захищає стінки кишківника. Пектин просувається кишківником та захоплює і виводить токсичні речовини. Має властивість вбирати зайву вологу.
Хітозан
Хітозан — речовина, що добувається з панцирів ракоподібних. Він входить до складу сорбентів, бо має властивість виводити радіонукліди й вільні радикали. Хітозан чинить очищувальну та онкопротекторну дії. Цей елемент використовують для загального очищення організму та вважають ефективним при схудненні.
Діоксид кремнію
Адсорбент є мінералом та має здатність забирати з організму різні токсини, зокрема й важкі метали. Дрібна структура діоксиду кремнію дозволяє йому діяти швидко та виводити шкідливі речовини навіть із крові.
Сорбенти треба приймати за виникнення діареї, підвищеного газоутворення, нудоти. Варто проводити профілактичні міри, щоб уникнути отруєнь: мити руки, ретельно мити овочі та фрукти, піддавати м’ясні та рибні продукти термічній обробці. Будьте здоровими!