- psevdonimb
17 січня, 20:39
На тему: Тепер вас дуритимуть не лише люди - karamelka
9 січня, 19:13
На тему: Як прискорити ріст волосся - anna000000
9 січня, 01:53
На тему: Дива з білбордами, або Тут мала б бути соціальна реклама - Чудо Юдо
8 січня, 09:50
На тему: Обережно! Села закриваються! - pis
6 січня, 17:38
На тему: Мачтовый подъемник: конструкция и преимущества при эксплуатации
Домашні квіти, що потребують великих горщиків
Усім відомо, що комфортне існування кімнатної рослини залежить не тільки від правильного складу ґрунту та створення потрібного мікроклімату, але й від габаритів горщика. Цей параметр визначають тип та розмір кореневої системи.
Рослини з дрібними корінцями і цибулинні (сансев’єра, папороті, узамберська фіалка, епісція, цикламен, амариліс, гіпеаструм) добре ростуть у неглибоких горщиках. Великі об’ємні горщики, з великою кількістю землі, що не пронизує коріння, і тому піддається окисленню, — дуже шкідливі. Для їхнього комфортного існування досить періодично розпушувати землю та забезпечувати грамотний полив.
Масивні та великі квіткові горщики підійдуть для великих екземплярів із розвиненою кореневою системою. Тільки таким чином можна забезпечити необхідні умови для зростання та розвитку кімнатних насаджень.
Хоча надмірно великі горщики також можуть нашкодити рослині: призвести до загнивання кореневої системи або надто бурхливого її розвитку на шкоду цвітінню.
Тому фахівці радять перед пересадкою будь-якої рослини ознайомитися з основними правилами догляду за конкретним видом.
Наприклад, троянді та фікусу «подобаються» не просто великі горщики для квітів, а досить вузькі та глибокі. Розмір вазону для такої красивої і невибагливої рослини, як шефлера, визначається необхідністю влаштування значного (не менше 7 сантиметрів) дренажного шару з дрібних каменів. Також значні розміри горщика потрібні великомірам: олеандру, лимону, різним видам пальм.