Рекомендації із вирощування полуниці від професіоналів Кліома Сервіс: що потрібно враховувати
Вирощування полуниці вдома - це чудовий спосіб насолоджуватися свіжими ягодами протягом усього літа. Звісно при умові, що ви обрали сорти з різними термінами дозрівання або ремонтантні. Але, як і будь-яке інше рослинне виробництво, вирощування полуниць вимагає певної уваги та зусиль. У цій статті ми поділимося з вами порадами щодо вирощування полуниці вдома від експертів Кліома Сервіс.
Обираємо сорт полуниці
Перш ніж обрати сорт полуниці, варто задуматися, з якою метою ви вирощуєте ягоду. Тобто для споживання в свіжому вигляді та консервування краще обрати різні сорти, які спеціально створені для того чи іншого використання. Якщо ж ви бажаєте ласувати свіжою полуницею все літо, краще обрати ремонтантні сорти.
Підготовка грунту для посадки полуниці
Отож, ви обрали сорт. Тепер пора підготувати грядку. Грунт має бути добре дренованим та багатим на поживні речовини. Полуниця любить сонячні ділянки з легкою, родючою ґрунтовою сумішшю та хорошим дренажем. Полуниця найкраще росте на ґрунтах з рівнем кислотності від 5,5 до 6,5 pH. Якщо кислотність ґрунту занадто висока, це може призвести до виникнення хвороб та зниження врожаю.
Посадка полуниці
Висаджуйте полуницю на глибину близько 3-5 см. Розміщуйте рослини на відстані близько 45 см одна від одної. Так у неї буде достатньо простоту для розростання, а кожна рослина отримуватиме достатньо сонячного світла.
Полив та підживлення полуниці
Полуниця потребує багато вологи, але не любить застою води. вводі. Забезпечте регулярний полив, особливо в період цвітіння та плодоношення. Для кращого росту і розвитку, додайте добрива щомісяця. Найкраще придбати готові суміші для полуниці. При умові суворого дотримання рекомендацій виробника, вміст нітратів та інших хімічних речовин у ваших ягодах буде в межах норми.
Контроль за шкідниками та хворобами полуниці
Стежте за своїми рослинами, щоб вчасно виявити будь-які проблеми з хворобами та шкідниками
рекомендується перевіряти рослини щотижня, особливо в період активного росту та плодоношення.
Якщо ви помітили будь-які ознаки хвороби або шкідників, не зволікайте з діями - негайно вживайте заходів для боротьби з ними. Існує багато екологічних та безпечних засобів для боротьби з хворобами та шкідниками.
Також вкрай важливо вчасно збирати стиглу полуницю, адже гнилі ягоди можуть стати причиною розвитку хвороб.
Вирощування полуниці вдома - це прекрасна можливість насолоджуватися свіжими та смачними ягодами. Водночас ви зможете контролювати якість та безпеку своєї їжі. Спробуйте дотримуватися цих порад, і Ви будете насолоджуватися врожаєм полуниці протягом усього літа. Замовити якісні саджанці полуниці можна у каталогу компанії Кліома Сервіс.