Правила догляду за трансмісією велосипеда
Якщо ви нещодавно купили велосипед і хочете щоб він служив якнайдовше, не нехтуйте доглядом за трансмісією. Існують деякі правила щодо того, як правильно це робити. Не можна допускати, щоб ланцюг, касета та система були брудними та обліпленими пилом, мастилом і так далі.
В ідеалі, кожні 100 кілометрів, які ви подолали, вимагають того, аби почистити трансмісію. Зазвичай вся чистка займає не більше 5 хвилин, але це суттєво впливає на термін служби велосипеда. А ось змащувати трансмісію потрібно тільки тоді, коли чуєте, як сухий ланцюг під час їзди видає неспецифічні звуки.
Змащування ланцюга – дуже важлива частина догляду. Адже ланцюг під час їзди постійно треться об зірочки. До того ж, тертя відбувається не ззовні ланцюга, а всередині нього. Тож ззовні він повинен сухий, а ось всередині добре змащений. Від якості мастила залежить якість роботи трансмісії, термін роботи ланцюга та зірочок. Тому важливо розуміти, чим можна змащувати трансмісію, а чим не можна, чим відрізняється спеціальне мастило для велосипедів від інших різновидів. Якщо ви самотужки не хочете цим займатися, можете звернутися в веломайстерню, де профейсіний механік зробить все якнайкраще.
Завдання такого мастила – змащувати елементи саме всередині ланцюга, якнайдовше не сохнути, не вимиватися та не розбризкуватись. З зовнішньої сторони ланцюга мастило тільки шкодить, тому що з’єднуючись з пилом, воно перетворюється на щось, що схоже на густу пасту.
Отже, правила при змащуванні ланцюга:
- змастити кожен ролик ланцюга;
- не змащувати зірочки, тільки ланцюг;
- витерти ланцюг насухо з зовнішньої сторони, для цього краще використовувати м’яку ганчірку;
- під час їзди мастило все одно буде витікати в мінімальній кількості, тож треба додатково прочищати ланцюг, зірочки та ролики щіткою. Щітка повинна бути з жорстким ворсом, не маленької та не занадто великої довжини;
- якщо трансмісія вже запущена, то попередніх дій буде замало. Треба також відмити мастило, бруд, пил та все інше, що туди потрапило. Для цього можна використовувати спеціальні очисні рідини;
- якщо ви користуєтесь мастилом у вигляді спрею, то під струмінь обов’язково треба підкласти щось, щоб мастило не потрапило туди, куди не треба.
Якщо такі прості дії виконувати регулярно та якісно, то ваш велосипед буде краще працювати, прослужить довше, а трансмісія буде в чудовому стані. Підібрати мастило велосипедне можете у нас на сайті velosklad.com.ua.
Для змащування трансмісії існують спеціальні види мастила. Не рекомендується використовувати будь-які інші. Спеціальне мастило коштує недорого та його вистачає надовго. В ньому вже враховані всі нюанси щодо догляду за велосипедною трансмісією. Тож навіщо експериментувати з тими мастилами, які не призначені для велосипедів?