Вхід | Реєстрація

Як уберегти себе від застуди?

З настанням холодної пори року приходять і супутні хвороби: грип, застуда, ГРВІ чи просто зниження імунітету. Лікарі дали декілька порад, як уберегти себе від застуди.
Минулого тижня в приміщенні Кобеляцької міської ради відбулась щотижнева зустріч ветеранів. Однією з гостей цього дня була лікар-інфекціоніст Віра Супруненко. Вона розповіла присутнім про симптоматику вірусних і бактеріальних захворювань, їхнє лікування та профілактику. Насамперед, за словами лікаря, самі по собі грип і застуда переносяться набагато легше, ніж наслідки і ускладнення, які починаються після них. При перших ознаках захворювання хворому варто уникати контакту з людьми і хоча б три дні відлежатися вдома. При температурі потрібно пітніти, бо з потом виходять токсини і шлаки та охолоджується організм. Від цього людині стає легше. Імунну систему можна активізувати імуномодуляторами. Ці препарати мають ще й противірусну активність. Корисно пити багато рідини, бажано з аскорбіновою кислотою або лимонним соком.
Що стосується грипу, то він особливо небезпечний для дітей до дванадцяти років. Причина зрозуміла: у хлопчиків та дівчаток ще не сформувалася імунна система. Небезпечний грип і для осіб із захворюваннями серцево-судинної системи, органів дихання, з нейроінфрекцією. І для літніх — старших за 60 років. Як відомо, імунна система слабшає з віком. За словами лікаря, вірус грипу кожного року не повторюється. Тому і лікування варто назначати кожному хворому індивідуально. Та лікар-інфекціоніст наголосила на тому, що окрім медикаментозних препаратів потрібно не забувати про вітаміни й народні засоби лікування (чай з малиною, калиною чи медом).
Отже, якщо ви хочете вберегтися від застуди, то головним чином потрібно зміцнювати свій імунітет. Також для того, щоб організм добре функціонував, спати треба більше, ніж влітку. Виходячи на вулицю, добре одягайтеся. Головне, щоб у теплі були ноги, поперек і шия. Слідкуйте за своїм харчуванням у цей період. Узимку в фруктах міститься недостатня кількість вітамінів, тому не забувайте про сухофрукти. Провітрюйте свої приміщення та побільше гуляйте на свіжому повітрі. І запам’ятайте, що поганий настрій — негативний супутник здоров’я. А щоб восени вас не відвідала нудьга, частіше спілкуйтеся з друзями та рідними. А коли імунітет на висоті, то вам не страшний ні холод, ні дощ, а ні хурделиця.



Автор: Дарія СРІБНА
24 жовтня 2013 | Категорія: Ваше здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації